Můj čas na kafíčko

Tajemnou cestou jsem splnila maminčino poslední přání!

Moje uplakané oči zaujala věta, která by se bývala mamince určitě líbila!

Byla za tím vším náhoda nebo jsme nějakým způsobem opravdu s druhými propojeni?

Moje maminka byla ve svých pětašedesáti letech ještě stále plná života. V našem městě se aktivně podílela v Klubu důchodců na přípravě všech akcí, organizovala loutkový soubor a také v něm sama hrála. Zaměřoval se hlavně na děti v dětském domově. Maminka byla také velmi šikovná na ruční práce.

Vybírala jsem slova z tisíce vzorů

Smutná zpráva, že mojí maminku postihl infarkt, kterému následně v nemocnici podlehla, mě naprosto zdrtila. Byla jsem tehdy ještě poměrně mladá a neměla jsem se zařizováním pohřbu vůbec žádnou zkušenost. Tehdy mi byl velikou oporou můj manžel. Při vyřizování všech náležitostí, souvisejících s posledním rozloučením, mi v místnosti Pohřební služby předložili tři tlusté knihy, které obsahovaly snad tisíc vzorů pro výběr motta na parte. Jednu z nich jsem rozevřela a mé uplakané oči zaujala věta „A stromy budou kvést dál“. To by se asi mamince opravdu líbilo. Žádná vypjatá nebo drásající slova; zkrátka jednoduchost a pokora.

V bílé obálce mě čekalo velké překvapení!

Po pohřbu nás s manželem čekala nemilá povinnost – vyklidit maminčin byt a to v krátkém termínu, byl totiž podnikový. Velice mě bolelo dotýkat se hlavně jejích osobních věcí, jakými byly dopisy, dárečky, které jsme jí jako malé děti ručně vyrobili a které si po celý život schovávala.

Najednou jsem objevila bílou obálku s nadpisem „Až se se mnou něco stane“.

Mimo adres maminčiných přátel a známých byla uvnitř tato poznámka: „A stromy budou kvést dál“. Toho dne jsme s vyklízením bytu skončili. Nemohla jsem totiž pokračovat dál, nález oné obálky s mottem, shodným s tím, které bylo uvedeno na parte, mě velice rozrušil. Došlo mi totiž, že jsem mamince nějakými tajemnými cestami splnila její poslední přání!

Věra P. (74), Most

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden