Můj čas na kafíčko

Tajemství houby shiitake

Víte, že existuje přírodní pomocník, který pomáhá stabilizovat hladinu krevního cukru a snižuje cholesterol? Jde o léčivou houbu shiitake, která má český název houževnatec jedlý.

Bere látky z dubu

Už 2000 let tuto houbu Číňané používají v tradiční medicíně, neboť blahodárně ovlivňuje naše zdraví. Jde o druh houby, jejímž živitelem je dub, v japonštině zvaný shii – odtud tedy její jméno.

Z dubu si bere živiny, jež pak ve stravitelné podobě předává lidem. Kvůli této úžasné houbě nemusíte letět do Asie – její extrakt koupíte v lékárnách i prodejnách se zdravou výživou.

Na co pomáhá?

Snižuje cholesterol, stabilizuje hladinu krevního cukru, podporuje léčbu cukrovky. Pomáhá při překyselení žaludku a organismu, léčí žlučové kameny a pomáhá v léčbě žaludečních vředů. Doplňuje nedostatek vitaminů a pomáhá rovněž při chřipce a nachlazení.

Shiitake má vysoký obsah betaglukanů, které dokážou stimulovat imunitní buňky, a tím pádem se lidské tělo snáze vyrovnává s bakteriemi a viry. Další látkou, kterou najdete v houbě, je eritadenin.

Podle studií postačí, když zkonzumujete 5 nebo 6 hub denně, a cholesterol může poklesnout až o 12 % hodnoty za týden. Strůjcem tohoto poklesu je právě zmiňovaný eritadenin.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden