Tajemství krevních skupin

Napadlo vás už někdy, jak váš život, chutě a lidé, kterými se obklopujete, ovlivňují krevní skupiny? Pro každou ze čtyřech druhů se hodí i typické potraviny, po kterých můžete skvěle zhubnout. Jak je to možné? A co se hodí nejlépe právě pro vás?

LOVCI - Skupina 0

Nositelé skupiny 0 by měli jíst hlavně maso, které jim dodá potřebnou energii. Nejsou však pro ně vhodné uzeniny, které obsahují příliš tuků. Pokud maso nemáte příliš v oblibě, můžete ho nahradit luštěninami nebo obilovinami. Vhodné jsou pro vás potraviny bohaté na vitamín C, draslík a jód.

Ideální jídla: Dopřávejte si potraviny s vysokým obsahem bílkovin, hlavně libové maso vařené, či pečené, protože váš metabolismus ho umí dobře zpracovat. Dávejte si i ryby, zeleninu, ovoce, zeleninové šťávy, pivo, víno a zelený čaj.

Vyvarujte se: Vyhýbejte se pšenici, po které hodně přibíráte. Opatrně na zelí, květák a kapustu, tato zelenina vás zas hodně nadýmá. Opatrně i s mléčnými výrobky, kukuřicí, olivami, houbami, melouny, pomeranči, kávou a limonádami.

Zhubnout vám pomůžou: Mořské řasy, ryby, maso, zelené saláty, dušený špenát, brokolice.

ZEMĚDĚLCI - Skupina A

V naší populaci je „áčko“ nejčastější krevní skupina. Její nositelé bývají rozvážní a precizní a v zažívacím traktu lehce zpracovávají výživné látky. Dobře se přizpůsobují změnám v jídelníčku, i v životě. Jsou vlastně rození vegetariány. Vyvarovat byste se měli masa, slaniny a tučných uzenin. Ani celozrnné výrobky nejsou vhodné.

Ideální jídla: Jelikož jste vhodný typ na vegetariána, je pro vás nejlepší zelenina, tofu, ryby, obiloviny, luštěniny a ovoce. Bílé maso a ryby si ale klidně občas také dejte. Nevynechejte v jídelníčku kefír, jogurty, olivový olej, ořechy, víno a také zelený čaj.

Vyvarujte se: Pozor na tučné maso, po kterém vám je těžko. Vyvarujte se tučných mléčných výrobků, pšenice a fazolí. Opatrně i ořechy, mandarinkami, rajčaty, houbami, zelím, paprikami kečupem, majonézou, pivem, limonádami a černým čajem.

 Zhubnout vám pomůžou: Rostlinné oleje, sója, zelenina a ananas.

KOČOVNÍCI - Skupina B

Lidé s „béčkem“ mají silný imunitní systém, bývají vyrovnaní a umí se dobře přizpůsobit novým životním podmínkám i novým druhům jídel. Nejvhodnějšími potravinami je pro ně mléko a mléčné výrobky. Mohou si dovolit jíst ve větším množství i maso, zeleninu a vejce. Na plody moře raději zapomeňte.

Ideální jídla: Dopřávejte si nejvíc červené maso (hovězí a zvěřinu). Z drůbežích mas jezte spíš krůtu, králíka, dále mléčné výrobky, obiloviny, zelenina, ovoce, olivový olej, ovocné a zeleninové šťávy, kávu, pivo, víno, čaj.

Vyvarujte se: Pozor na kukuřici, čočku, pšenici, pohanku a sezamová semínka. Bílé a vepřové maso jen velmi výjimečně. Zapomeňte na mořské produkty, zmrzlinu, oleje, fazole, hrách, granátová jablka, kokos, kečup a limonády.

Zhubnout vám pomůžou: Vejce, zelenina, zvěřina, játra, vejce, z koření lékořice a také čaj.

MIX KOČOVNÍKŮ A ZEMĚDĚLCŮ - Krevní skupina AB

Krevní skupina AB je v populaci poměrně vzácná. Lidé s krevní skupinou AB se ze všech čtyř krevních skupin nejlépe přizpůsobují všem přicházejícím změnám. Díky tomu jsou na tom asi nejlépe, protože mohou bez problémů jíst stravu vhodnou jak pro nositele „áčka“, tak i „béčka.
Na druhou stranu by se ale měli vyhýbat i všem nedoporučeným a nevhodným jídlům z obou těchto krevních skupin.

Ideální jídla: Pro vás je skvělé konzumovat maso, ryby, králíka, krůtu, jehněčí maso, skopové, mléčné výrobky, tofu, fazole, luštěniny, všechny obiloviny, zeleninu, ovoce. Pijte zelený čaj, víno, pivo, minerálky, zeleninové a ovocné šťávy.

Vyvarujte se: Nejezte červené maso, pohanku, kukuřici – zapříčiňují přibírání na vaší hmotnosti. Zapomeňte i na zmrzlinu, plísňové sýry, mořské plody, máslo, oleje, papriku, olivy, ředkvičky, banány, pomeranče, kečup a limonády.

Zhubnout vám pomůžou: Ryby – mořské i sladkovodní, tofu, sýry a mléčné výrobky, zelenina, mořské Péče o domácnost je pořádný stres řasy a z ovoce nejvíce ananas.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama