Tajemství tygřího oka

Tento minerál je typický svým leskem a zlatavě hnědými barvami a už naše babičky a maminky ho měly ve svých šperkovnicích. Proč právě tygří oko? Po vybroušení totiž vypadá přesně jako část těla tohoto zvířete.

Barevný efekt se navíc zesiluje, pokud se kámen vybrousí do tvaru kabošon, kdy jedna strana je obroušená na placato a druhá do oválného tvaru. Příznivé vlastnosti Po duševní stránce poskytuje tygří oko odvahu a jistotu.

Napomáhá při důležitých rozhodnutích, při dosahování cílů a dobře slouží při hledání vlastních potřeb i potřeb druhých. Také zlepšuje koncentraci a potlačuje strach a depresi. Řešíte-li osobní problémy, pak vám pomůže uznat vlastní cenu, rozeznat nadání a schopnosti a současně upozorňuje i na překážky, které je nutné překonat.

Zamezuje přílišné závislosti na druhých a pobízí ke změnám. Zdravotní účinky Po zdravotní stránce působí především na nemocné průdušky a zmírňuje astma. Máte-li s průduškami problém, je vhodné ho přikládat ho na solar plexus.

Kámen také vyrovnává činnost obou mozkových hemisfér. Pomáhá sbírat roztroušené informace a vytvářet z nich jeden komplexní celek, čímž usnadňuje řešení dilemat a vnitřních konfliktů, zejména těch, které jsou vyvolané tvrdohlavostí.

V návaznosti na to potlačuje nepříjemné migrény a bolesti hlavy. Někteří tvrdí, že umí zlepšit zrak a pomáhá dokonce při nočním vidění. Potýkáte-li se s hormonální hyperfunkcí, také vám může být nápomocný.

Uzdravuje rozmnožovací orgány, zlepšuje funkci nervového ústrojí a látkovou výměnu. Podporuje trávení a uklidňuje břišní bolesti. Pozitivně ovlivňuje i klouby a kosti. Kámen a znamení zvěrokruhu Je to skvělý harmonizační kámen především pro Blížence, u nichž zlepšuje sebedůvěru, která jim občas chybí.

U znamení Lva zase napomáhá předcházet slabostem a využijí ho i Panny a Býci, kterým dodá odvahu odrazit se od země a pustit se do riskantnějších věcí. Spojení s čakrami Kromě toho, že je tygří oko vhodné ke všem možným meditacím zejména na téma sebedůvěry, je spojené s čakrou solární pleteně, proto je nejvhodnější jej nosit k ní co nejblíže.

Udržuje rovnováhu nižších čaker a podněcuje růst vnitřní duchovní energie, která sídlí v dolní části páteře. Jak ho nosit Tygří oko noste zavěšené na krku jako přívěsek. Jelikož je krásné, uděláte s ním i parádu.

Nosit ho můžete i na pravé paži, případně ho přikládat přímo na místa s ním spojená. Pro duchovní uzemnění ho položte na pupeční čakru..

reklama
reklama