Moje chvilka pohody

Tajila jsem svou výhru

Nestává se moc často, aby člověk vyhrál peníze. Mně se to ale podařilo. Na stírací los jsem vyhrála padesát tisíc.

Nikdy jsem se nepovažovala za dítě štěstěny. Přesto jsem i já, snad jako každý, občas zkusila své štěstí a vsadila si ve Sportce náhodná čísla nebo na poště zakoupila los. Pokaždé mě k tomu vedlo nějaké výjimečné prozření. Buď jsem ve snu viděla čísla, která zrovna vyhrají nebo mě při čekání ve frontě na placení složenek zaujal za sklem na poště nějaký ten barevný stírací los. I onoho osudného dne tomu nebylo jinak.

Zelený los

V ruce jsem držela dvě složenky, jednu na zaplacení nájemného a druhou na energie. Lidí přede mnou bylo dost, snad proto můj zrak padl na jeden zelenkavý stírací los. „Dejte mi prosím ještě tamten los,“ poprosila jsem paní za přepážkou a na los ukázala prstem. „Jistě, tady je, a ať je opravdu výherní!“ Pošťačka se na mě usmála, i přesto, že toho musela mít za celý den na poště nad hlavu.

Málem jsem dostala infarkt

Cestou domů jsem ještě nakoupila a rychle utíkala do tepla. Venku začalo hustě sněžit, a i když byly Vánoce dávno pryč, nějak jsem si na ně teď vzpomněla. A to jsem ještě netušila, že mám v kapse ten nejlepší dárek! Doma jsem si uvařila grog a rychle jsem spěchala setřít to malé překvapení, které jsem si čas od času dovolila dopřát. Nevěřila jsem svým očím, když se přede mnou objevily tři stejné symboly v hodnotě padesát tisíc korun!

Moje tajemství

Měla jsem chuť zakřičet to do celého světa! Záhy jsem si však uvědomila, že by mi asi z mých peněz nic nezůstalo. Nejen, že by mi je rodinní příslušníci i kamarádi záviděli, každý by chtěl určitě i něco koupit nebo nenávratně půjčit. Proto jsem se rozhodla nechat si své malé velké tajemství pro sebe. Výhru jsem si musela za dva dny osobně vyzvednout. Koupila jsem si nové boty a zbytek peněz uložila na účet. Samozřejmě, že mě napadlo konečně si poprvé v životě vyhodit z kopýtka – tolik peněz pohromadě jsem totiž skutečně nikdy neviděla, natož abych je vlastnila. Nakonec jsem si ale uvědomila, že mi jako záloha na horší časy a příspěvek k nízkému důchodu poslouží mnohem lépe.

Soňa L. (71), Brno

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden