Můj kousek štěstí

Tajnou láskou pana plukovníka

Myslí to plukovník vážně? To snad naznačí pokračování seriálu...

Rekordy v divácké sledovanosti v uplynulých týdnech lámal seriál Devadesátky. A svůj podíl na tom měla i herečka Patricie Pagáčová (33), kterou známe z přece jen poněkud povrchnějších rolí v seriálu Ulice, nebo nově v Ordinaci v růžové zahradě 2 na placeném kanále.

Nabízí se otázka, jak na porotkyni „Tváře“ tvůrci série inspirované kauzami „sametových vrahů“ vlastně přišli. Je nad slunce jasné, že zásadní vliv měl vkus scenáristy a hlavního hybatele projektu, Josefa Mareše (58).

Je už v obecném povědomí, že slavný kriminalista, jenž to u pražské mordparty dotáhl až do hodnosti plukovníka, než na vlastní žádost odešel, se při psaní vidí v hlavní postavě poručíka Tomáše Kozáka, kterou ztělesňuje Kryštof Bartoš (30), ostatně svým projevem skutečného Mareše dosti věrohodně připomínající.

A jelikož známe i vkus a romantickou plukovníkovu stránku, jinak ovšem také absolventa fakulty kybernetiky na ČVUT, dáme krk na to, že světlovlasou hvězdu Patricii Pagáčovou si „k sobě“ coby manželku prosadil přímo tvůrce. Skromný Mareš sám ovšem zřejmě zůstal u tohoto platonického gesta, ostatně v seriálu si zahrál pouze „pochůzkáře“ a interpreta jedné věty ve stylu „náčelníku, provedu v okamžiku“.

Pagáčová ale díky plukovníkovi dostala velkou šanci blýsknout se charakterní rolí, což zvládla bravurně a v očích pozorných režisérů postoupila „o level“ výše.

Trochu víc má teď z vyznění svého scénáře zamotanou hlavu sám Mareš, protože jeho zápletka se zkorumpovaným kolegou, která je čistou “básnickou licencí“, se skutečnému kolegovi, který, jak říká, nevzal nikdy ani korunu, pranic nezamlouvá.

„Volají mi lidé, píšou SMS zprávy a ptají se i podivují. Určitě se mi to nelíbí,“ je naštvaný bývalý elitní vyšetřovatel mordparty František Havlovič, který se poznal v úplatném Františku Tůmovi.

Josef Mareš, ač zosobněný „kompjůtr“, rád chodí s hlavou v oblacích a s důsledky si asi velké starosti nedělá. Doufejme, že v  případě krásné, ale vdané Patricie se nemusíme dramatičtějších zápletek obávat.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden