Talentovaná herečka uměla diváky dojmout i rozesmát

Legendární zesnulá herečka se specifickým hlasem GABRIELA VRÁNOVÁ (†78) žila jen pro divadlo, ale i její nezapomenutelné filmové role zakotvily v paměti spousty diváků a fanoušků. Jaký byl její osud?

Ačkoli působila Gabriela Vránová (†78) na první pohled étericky, ve skutečnosti v sobě jedna z nejvýznamnějších českých hereček ukrývala temperament, jenž zdědila po svých slovensko-maďarských předcích. Tato legenda se narodila 27. července 1939 v Novém Mestě nad Váhom.

Její maminka, která se živila jako učitelka, pocházela z dobře situované maďarské-slovenské rodiny a tatínek Jaroslav Verian Vrána byl středoškolským profesorem. Jeho aprobace byla francouzština a dějiny literatury. Kromě toho psal i lyrické básně.

Po něm zřejmě zdědila umělecký talent. Rodina se musela ze Slovenska odstěhovat, protože otec s matkou odmítli přihlásit se ke Slovenskému štátu. Odjeli tedy

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden