Táňa Vilhelmová: Chtěla být víc baletkou

Jejím snem nebylo herectví, ale tanec. Dnes známá herečka TÁŇA VILHELMOVÁ (40) se původně toužila stát slavnou baletkou a dost na své kariéře dřela. Nakonec to bylo jinak.

Objevila se ve spoustě filmů a divadelních představení, nicméně být herečkou nebyl tak úplně její záměr. Původně snila o tom, stát se úspěšnou baletkou, a také trochu zpívala. Nicméně pak se rozhodla, že zkusí zabrousit i do herectví, proto jej šla studovat na Pražskou konzervatoř. Tu se jí ale bohužel nepodařilo dokončit, ale ani to jí nebránilo v tom, aby se stala slavnou.

Nevydařené filmy

Poprvé si totiž před kameru stoupla už v šestnácti letech, a to v povídce Hotel pro sourozence. Hned o rok později však naskočila rovnou do celovečerního filmu s názvem Indiánské léto a už tehdy byla nominována na cenu Český lev. Nicméně po rychlém vzestupu následoval také rychlý pád. Poté se jí už tolik nedařilo.

Hrála totiž ve filmech, které neměly tak velký úspěch, ale měla štěstí i na pár dodnes známých filmů jako Čas dluhů nebo Šeptej. Zahrála si i menší roli prostitutky v kultovních Samotářích. Pak už ale její hvězda znovu pomalu stoupala výš a svého prvního Českého lva získala roku 2005, a to za roli Moniky ve filmu Štěstí.

Po tomto úspěchu byla dále obsazena například ve filmu Vratné lahve nebo také ve filmu Operace Silver A. Jeden čas hrála snad ve všech českých filmech a dodnes hraje samé hlavní role. V současnosti se Táňa stále věnuje herectví, tanci a také svým dětem a partnerovi Vojtěchu Dykovi (33).

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden