Moje sladké tajemství

Tea tree oil do každé lékárničky. Proč vám nesmí doma chybět?

S trochou nadsázky by se dalo říci, že jedna lahvička tohoto esenciálního oleje vydá za celou lékárnu. Seznamte se s jeho zázračnými schopnostmi.

Tea tree olej se vyrábí z listů čajovníku, jehož domovem je Austrálie. Má pronikavé aroma, které si mnozí pletou s eukalyptem, a prokazatelné antibakteriální, antiseptické a antivirové schopnosti. Není divu, že svede skutečně zázraky.

Dokonalá relaxace

Toužíte po celkovém uvolnění, ale na návštěvu lázní nemáte čas ani finance? Napusťte si vanu a přidejte pár kapek tea tree oleje, budete se cítit jako znovuzrození.

Nejlepší kosmetický zlepšovák

Olejíček si dokonale poradí s akné. Stačí malé množství aplikovat na postižené místo, a za pár dní jsou pupínky pryč. Pokud tea tree olej smícháte s olejem kokosovým a směs nanesete na bradavici, poradí si i s ní.

Postup opakujte dvakrát denně, a za týden nebude po kožním útvaru ani památky. Tea tree je také skvělý prostředek na drobné popáleniny, infekci nehtového lůžka, modřiny, povrchové odřeniny, opary i afty. Navíc dokáže zabránit i tvorbě lupů.

Likvidátor odpudivých parazitů

Přidáte-li dvě lžičky tea tree do horké vody, kde se namáčí prádlo, spolehlivě zlikvidujete štěnice a roztoče. Bojuje také proti blechám vašich čtyřnohých mazlíčků a funguje jako skvělá dezinfekce po odstranění klíšťat.

Všestranné léčivo

Pokud jde o léčení různých potíží, tea tree zkrátka nemá konkurenci. Jako masážní olej se dá použít při artritidě, bolestech kloubů, pásovém oparu, planých neštovicích a svrabu.

Na bolesti v krku a parodontózu zase platí ve formě kloktadla. Pokud se jedná o bronchitidu, laryngitidu, chřipku a ječné zrno, tam pomůže jako inhalační prostředek.

Pomůže i s úklidem

Zředěný olej je parádní dezinfekční přípravek, kterým můžete ošetřit záchodová prkénka, umyvadla, vodovodní baterie, kliky od dveří, podlahy a všechna domácí zákoutí, kde se daří nebezpečným bakteriím.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden