Tekuté zimní zahřátí

Osvědčené recepty na oblíbené nápoje

Snad už máme před sebou poslední chladné dny. Proto se rozloučíme se zimou ve velkém stylu. Zkuste teplé nápoje, které vám osladí i okoření život.

Exotická sangrie s pomerančovou šťávou

Přísady na 4 hrnky:
3 pomeranče, 2 jablka, 2 citrony, 2 badyány, 2 skořicové tyčinky, 1 kostka cukru, 1 l suchého červeného vína, 100 ml sirupu z granátových jablek

Postup:
Ze tří pomerančů vymačkáme šťávu. Citrony dobře omyjeme v horké vodě. Osušíme je a tence z nich okrájíme kůru. Zahřejeme víno s likérem, citronovou kůrou a pomerančovou šťávou. Zbylé pomeranče a grepy oloupeme a ostrým nožem na krájíme na plátky. Přidáme je k vínu a krátce zahřejeme. Podle chuti dosladíme cukrem.

Sangria s pomerančovou šťávou.

Hustá horká čokoláda

Přísady na 4 hrnky: 150 g čokolády s obsahem kakaa nad 60 %, 250 ml mléka, 1 zarovnaná lžička solamylu, vanilka, skořice nebo máta na dochucení (volitelné)

Postup:
V nádobě s dvojitým dnem rozehřejte čokoládu přibližně na 50 stupňů Celsia. V druhé nádobě přiveďte k varu mléko a pak jím za stálého míchání zalévejte rozehřátou čokoládu. V troše vody rozpusťte solamyl a přidejte ho k mléčné čokoládě na zahuštění; směs neustále důkladně promíchávejte. Podle libosti ji můžete ještě dochutit, třeba vanilkou, skořicí nebo mátou, nicméně skvěle chutná i samotná.

Lahodná horká čokoláda.

Horké jablko se skořicí

Přísady na 4 hrnky: 500 ml jablečného džusu, 500 ml džusu z hroznového vína, 8 kuliček nového koření, 4 svitky skořice, 1 červené jablko šťáva z 1 citronu, šťáva z 1 pomeranče

Postup: Vymačkáme citron a pomeranč a přecedíme přes husté sítko. Zahřejeme oba džusy, do nichž jsme předtím přidali nové koření a tyčinky skořice. Do každé sklenice vložíme spirálu z oloupaného jablka. Zalijeme horkou směsí, přidáme vymačkanou šťávu a můžeme podávat.

Horké jablko se skořicí.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden