Můj kousek štěstí

Tena byla tichá, na pódiu to ale uměla rozjet

Můj kousek štěstí

Prožila se sestrou těžké dětství, proto jejich pěvecké duo odolalo všem krizím a trablům.

Kdo by ji v sedmdesátých letech neznal? Do naší populární hudby s ní a její sestrou přivál svěží středomořský vítr. Dnes se vrací na začátek. Opět spolu zpívají a učí i řecké tance.

Její rodné jméno je Parthena Elefteriadu (75), my ji ale známe jako Tenu, českou zpěvačku řeckého původu, která se svou sestrou Marthou (76) vytvořila slavné dívčí pěvecké duo Martha a Tena. Dámy pocházejí z rodiny emigrantů, kteří uprchli z Řecka kvůli občanské válce a usadili se v roce 1950 v Československu.

Vypadalo to na nový začátek. Když ale bylo Teně pět let, maminka zemřela na rakovinu. Jedinou vzpomínkou jsou jí staré fotografie a vyprávění známých a příbuzných, kteří maminku popisovali jako

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden