Tenhle život ji nějak přestává bavit...

Psi COVID-19 nedostanou, je to jejich výhoda, a štěstí pro lidi. Ví to dobře herečka Jana Šulcová (73), která už má dlouho jasno: než manžela, to raději psa! Teď, v době omezení sociálních kontaktů je její přesvědčení ještě hlubší.

„Pes je mi dražší, než jakýkoli manžel,“ říká rozhodně. Její čtyřnohý přítel jí nejen dělá společnost, ale v rámci možností i nutí k pravidelným procházkám, což hvězdu slavné komedie S tebou mě baví svět udržuje v kondici.

Jistě, nemůže se sama starat o všechno, takže do jejího domku v pražských Vokovicích zaskočí občas její dvě dcery, které má s hercem Oldřichem Víznerem (73).

Není co dělat

„Nákup necháváme mámě posílat kurýrem. Pokud počasí dovolí, chodí se psem, nebo užívá dům a zahradu, líčí podmínky za nouzového stavu Rozálie Víznerová (46). Její matku ovšem trápí i nedostatek práce, které by se mohla věnovat a jež by ji naplnila chutí do života, třeba jako role matky Matěje Hádka (45) ve filmu Kobry a užovky.

Některá její slova dávají tušit, že herečka nenese nicnedělání dobře. „Nemám ani korunu a potřebuju vydělávat,“ měla prohlásit. A vyjádřila se prý ještě jadrněji… „Jsem na mrtvici, pořád spím a leze mi všechno na nervy.“

Tou větou jako by její myšlenky zalétly za režisérkou Alenou Poledňákovou (79), se kterou si občas telefonují a která prodělala mozkovou mrtvici v roce 2016. „Když mi zvedla telefon, špatně mluvila. Tak nevím, co se s ní děje,“ řekla prý Jana Šulcová.

Návštěva nejde

S těžkou dobou se potýká svým stylem emancipované ženy, který se tolik hodil do komedie století. Věřme, že brzy bude mít více důvodů k optimismu. A že za ní opět přijdou děti, dnes již samozřejmě dospělé, kterým v komedii S tebou mě baví svět dělala s filmovým manželem Júliem Satinským (†61) mámu a jejichž návštěvu si zatím musela odepřít.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden