Teprve poslední partnerka donutila Bolka Polívku, aby se usadil!

Získal si ji svým kavalírským chováním a už se ho nesnaží převychovávat.

Potkali se jednoho dne na lodi, kde Marcela Černá (47) dělala jako brigádnice servírku. Bolek Polívka (69) se do ní okamžitě zamiloval a vypadá to, že mu to vydrží už napořád!

Slavný mim a herec Bolek Polívka (69) kdysi rád prohlašoval, že každému ze svých potomků chce dopřát jinou matku. Skutečně to nejprve plnil. Konec tomu udělala až Marcela Černá (47), se kterou má už děti tři.

Zamiloval se do ní na lodi!

Marcela měla namířeno rovněž do uměleckého světa, i když nejprve vystudovala na Karlově univerzitě speciální pedagogiku. „Chtěla jsem mít hlavně vysokou školu,“ přiznala. „Studovala jsem studovala etopedii, obor o výchově mravně narušené mládeže. Nebyla to ale žádná moje vytoužená práce. Když jsme pak chodili na praxi k Apolináři nebo do střediska Drop-in, uvědomila jsem si, že pracovat s drogově závislými nebo s bezdomovci není nic pro mě. “ S Bolkem se poprvé setkala, když jí bylo dvaadvacet let. „Pro mě to byl herec Polívka, kterého jsem znala jako klauna z večerníčků. To mi problesklo hlavou jako úplně první a samozřejmě mě nenapadlo, že s tím večerníčkovým klaunem budu mít jednou dítě,“ konstatovala. Obsluhovala ho tehdy jako brigádnice v baru na jedné lodi. Pořád po ní prý pokukoval. K ránu řekla, že má zrovna svátek a všem nalila panáka broskvové vodky. Od Bolka dostala pusu, ale nepočítala s tím, že by ho ještě někdy viděla. On ale druhý den přišel znovu a řekl: „Včera jsem se zamiloval a dneska se jdu podívat do koho.“

Ani po čtvrt století zatím na vytouženou svatbu nedošlo.

Chtěla být také herečkou

Brzy poté ale Marcela odjela do Německa. „S lehkým svědomím jsem mu napsala dopis a dala ho do lahve od fernetu: Bolku, ahoj, bylo mi s tebou hezky,“ líčila v jednom rozhovoru. „Ale samozřejmě jsem si všimla, že je ten chlap smršť - sedíte s ním půlhodinu a on vám změní život, protože se nechová podle žádných předpisů. Je svobodný pán, který si svobodu vždycky zachová. A vůbec nezáleží, kolik bude mít žen a dětí.“ Poté, co se Marcela vrátila z Německa, šla se na Bolka podívat do Činoherního klubu. Měla lístek do první řady. Jakmile jí tam spatřil, hrál prý jako o život. „Rozhodně jsem tam nešla proto, abych s ním chodila. Nemyslela jsem si, že bych měla právo něco takového chtít,“ prohlásila. Od té doby chodila na jeho představení pravidelně a jezdila za ním i na natáčení filmů. Byli v tom oba zkrátka až po uši. Bolek byl skutečně zamilovaný a Marcelu si rychle získal, hlavně svým kavalírským a velkorysým chováním. Věkový rozdíl dvaceti let jí nevadil. Marcela v té době koketovala s herectvím. Začala chodit do soukromé herecké školy. „Po roce jsem toho nechala. Pochopila jsem, že lepší než špatnou herečkou je být dobrou hospodyní,“ přiznala.

Anna s matkou Evelynou

Podržela ho v těžkých chvílích!

Bolek měl za sebou více vztahů, ale žádná z žen ho nedokázala zkrotit. Nepodařilo se to ani první manželce Stanislavě ani Evelyně Steimarové (73). A nakonec ho definitivně neudržela na uzdě ani jeho nejslavnější partnerka Chantall Poullain (62). S každou ze jmenovaných měl jedno dítě. Ostatní tři potomky má už s Marcelou. Na rozdíl od minulosti si po jejím boku konečně plně užil i otcovství. Ne že by se věčný bohém definitivně usadil, dokázal ale už ocenit rodinný život. Marcela při něm stála i v těžké situaci, kdy mu kvůli podnikání na farmě v Olšanech hrozil osobní bankrot. Bolek tak přišel o svůj velký sen, musel se své farmy vzdát. Bolelo to, ale vyrovnat se s tím mu určitě pomohlo i zázemí, které nyní má. Jediné, k čemu zatím nedošlo, je svatba. Marcela nezastírá, že by tenhle krok byl určitým završením, i s ohledem na děti, ale má v tomto směru trpělivost. A i kdyby ke svatbě nedošlo, Bolek často prohlašuje, že si vztahu s Marcelou váží a věří, že z jeho strany už je to definitivní.

Dobře ví, že ve zralém věku už partnera těžko předělá!

Marcela dobře ví, že v určitém věku se už lidé nemění. Bolek jí ale vyhovuje takový, jakého ho potkala, i když přiznala, že když se třeba v noci vrací z restaurace, tak zrovna nejásá. „Jakmile cítí, že ho chci nějak ovlivňovat, výmluvně na mě mrkne a poznamená to svoje: Neuč orla létat. A mě vychovávání hned přejde,“ podotkla. „Nepotkali jsme se ve dvaceti, ušli jsme předtím každý svůj kus cesty a já jeho minulost musím respektovat. Jsem zastánkyní korektních vztahů.“

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden