Tereza Brodská: S maminkou už to vzdala?

Mnohokrát se herečka Treza Brodská (50) svěřovala, kolik sil jí bere péče o nemocnou maminku, herečku Janu Brejchovou (79). Ta leží v motolské LDN. Bohužel úbytek mozkové kůry je nezastavitelný, a tak není ani naděje, že by se vrátila domů.

"Potřebuje péči dvacet čtyři hodin denně," stýskala si Brodská s tím, že maminku denodenně navštěvuje. "Nejsem maminčina ředitelka, spíš funguju jako služka," říkala. Nebylo pochyb o tom, že Brejchové věnovala každou volnou chvíli.

Teď ale jakoby se na první místo žebříčku jejích zájmů dostal její čtyřnohý mazlíček, kříženec čivavy – Konrád. Podle lidí ze sousedství herčky jakoby se poslední dobou v rodině točilo všechno jen klem pejska.

Pozorný svědek Brodskou potkal s pejskem hned několikrát během jednoho dne. A následovně prý svého mazlíčka vezla dokonce k veterináři a do auta ho nesla v náručí jako miminko. Měla se procházet se psem v oboře Hvězda jen kousek od nemocnice, kde pobývá její maminka, ale za ní nezašla.

"Stačilo by jen kousek popojet autem a byla by u ní," podivoval se informátor. Co se mohlo změnit tak zásadního, že by Brodská najednou soustředila pozornost jinam? Svou roli mohlo sehrát i to, že Brejchová dávala dceři často najevo, že si nepřeje, aby ji navštěvovala.

Nebo snad herečka už nezvládala to vyčerpání z neustálého obskakování, a tak se rozhodla dát si na nějaký čas s rolí pečovatelky pauzu, aby nabrala síly? Musí ji drásat, když vidí svou chravějící matku s vědomím toho, že se její stav už nikdy nezlepší.

Držíme herečce palce a přejeme hodně sil, aby vše ustála. .

reklama
reklama