Tereza Brodská: Vánoce ji vždy rozteskní. Myslí na tatínka

Máte rádi vánoční svátky? Tereza Brodská se v tu dobu cítí hrozně. Vysvětlení je jednoduché: její tatínek, legendární herec Vlastimil Brodský (†81), odešel dobrovolně ze světa právě v předvánoční čas.


Proto není divu, že má Tereza nejkrásnější svátky v roce spojené s obrovskou tragédií, s níž není možné se jakkoli smířit a která, jak se ukazuje, nikdy nepřebolí. Tím spíš, že v prosinci by se Vlastimil Brodský býval dožil rovných sta let. Tereza se zamyslela nad tím, v čem vlastně je slavnému otci podobná.

Došla k zajímavému závěru: „Začínám být hodně komunikativní, což jsem dřív nebyla, byla jsem taková uzavřená. Naopak tatínek se dával s každým, koho potkal na ulici, do řeči, a ženám nabízel sňatky a tak.“ Dodává, že otcovu smrt nečekali ani nejbližší příbuzní, ba ani jeho psychiatři neodhalili, co chystá.

Rodina považovala Brodského proslulé pohřební řeči za černý humor. Bohužel se zmýlili. Herec se rozloučil se světem zjara roku 2002 shodou okolností v obci jménem Slunečná. Dceru zaskočilo, že jí byla o mnoho let později nabídnuta role ve stejnojmenném seriálu. „Náhody neexistují, takže jsem na nabídku kývla,“ naznačila, že si tatínek někde tam nahoře asi přál, aby v seriálu hrála.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden