Tereza Pergnerová - Zázrakem se zvedla ze dna

Krásné vzpomínky má Tereza (44) na Lužnou u Rakovníka, kde měla její rodina chalupu. „Dováděly jsme tam s mojí nejlepší kamarádkou. Lepily jsme si třeba okvětní lístky z květin na nehty, abychom si je prodloužily, a pak jsme je měly krásně barevné. Taky jsme trhaly kytky a u hřbitova jsme je prodávaly,“ vzpomíná.

Pro dceru textaře Eduarda Pergnera (†65) byly často dobrodružstvím už samotné cesty do Lužné. V pátek nakládali zavazadla do malého červeného autíčka a odjížděli z pražského sídliště Prosek.

Pokud se náhodou rodiče před cestou pohádali, naopak zase vynášeli věci z auta do bytu a čekalo se, až se svérázný tatínek umoudří, rodina se mu omluví za to, že ho rozčílila, a začne se opět balit. Tato malá ukázka celkem výmluvně hovoří o tom, že s Tereziným otcem nebylo jednoduché žít.

Jako malá chodila trucovat do pískovny v Lužné. „Je to takové moje přemýšlivé místo,“ říkala o ní. Jako velká se potřebovala proti otci

Zbývá vám 76% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama