Termály u sousedů

Načerpejte novou energii a užijte si lázně v zimě

Maďarsko

V sedmém nebi

Probouzíte se do chladného rána a nemáte chuť vylézt z postele a jít do zimy? Proč nevyrazit někam, kde si odpočinete, zrelaxujete se a zahřejete? Vyzkoušejte termální lázně v Maďarsku. Teď je na ně ideální čas.

Oblíbené uherské lázně založili už Římané. Jejich centrem bylo město Aquincum, což je část dnešní Budapešti. Maďarské lázně dokonale splňují představu o hýčkání a "sedmém nebi". Mezi známé maďarské lázně patří také Harkány.

Termální voda zde obsahuje síru, která pomáhá při revmatismu a zlepšuje onemocnění kůže, hlavně lupénku. Významnými lázněmi je město Hévíz poblíž Balatonu. Velkým lákadlem je zde také jezero s radioaktivní vodou, které má v zimě až 28 ºC.

Zajímavostí jsou lázně Sárvár. Ze země tu totiž vyvěrají dva jedinečné prameny o teplotě
43 a 83 ºC.

Německo

Srdce Bavorska

Bad Füssing, ležící 140 km od Mnichova a 30 km od Pasova, jsou nejznámější evropské termální lázně. Užijete si zde legendární léčivé prameny, parádní saunový svět, jedinečné léčebné terapie a wellness.

Načerpejte novou energii a užijte si život a daný okamžik plnými doušky v tomto srdci Bavorska, které nabízí nepřeberné množství léčebných a wellness procedur. I vy se můžete přesvědčit o léčebných účincích zdejší vody, která pomáhá při léčbě revmatických potíží, problémů s klouby i bolestmi zad, a která je prospěšná při léčbě celé řady dalších zdravotních neduhů.

Zdejší blahodárná voda léčí celé tělo a přispívá k pocitu pohody a uzdravení těla i duše.

Slovensko

Velký Meder

Novinkou v thermal parku je právě otevřený saunový svět. Jeho součástí jsou čtyři příjemné sauny a rekreační místnost se solnými kvádry. Aquapark je známý termální vodou uvolňující svalstvo a působící příznivě na pohybový aparát.

Teplota vody se pohybuje od 28 do 38 ºC. Na milovníky wellness čeká sedm krytých a polokrytých bazénů. Děti ocení dva tobogany, vodní hřiště, věž i vodopády. V areálu Thermal Corvinus Velký Meder najdete i finskou saunu, infra saunu, mořskou lázeň, solnou jeskyni, taktéž restaurace, obchůdky i vinárničku.

Lázeňský objekt se nachází mezi Bratislavou a Komárnem kousek od Maďarska.

Polsko

Skok za humna

Termály Cieplice na úpatí Krkonoš hned za hranicemi jsou moderním komplexem bazénů a lázní, který je založen na dlouholeté tradici nejstarších lázní v Polsku. Hostům jsou zde k dispozici dvě finské sauny, infra sauna, tepidárium neboli mírná sauna, ledová jeskyně a relaxační prostory s vyhřívanými keramickými lehátky.

Dále je zde plavecký bazén, rekreační bazén s vodními pohovkami, vodní houpačka, divoká řeka a tobogany. I v zimě stojí za to vyrazit na procházku kouzelnými uličkami lázeňského městečka. Nezapomeňte se přitom stavit na výborné kávě a naprosto skvělých pirožkách.

Milovníci lyžování ocení také lázně Terma Bania, jejichž předností je, že hned před branami najdete mnoho sjezdovek i s večerním provozem. Kdo by si nepřál sundat lyže a rovnou skočit prohřát kosti do termálů?

Rakousko

Alpské pohlazení

Máte zimy po krk? Vydejte se dobít baterky do městečka Laa an der Thaya. Termální ráj s bazény, tobogany, různými saunami a bohatou nabídkou relaxačních procedur leží pouze hodinu jízdy od Brna. Vyzkoušet tu můžete finskou i aromatickou saunu či solné a královské parní lázně.

Dopřejte svému tělu procedury se solí, medem a kozím mlékem. Pokud máte vyšší nároky, vydejte se do Loipersdorfu, kde se skrývá rozsáhlý lázeňský komplex – bazény, relaxační místnosti, jeskynní lázně, centra s různými procedurami.

Pro milovníky lyžování je pak vybudována v horách celá síť alpských wellness a lázeňských středisek.

reklama
reklama