Thermály u sousedů

Nejenže se krásně prohřejete, ale lázně v zimě vás jistě zlákají i na procházky zasněženou krajinou, po kterých si můžete dopřát masáže i vířivé koupele.

Maďarsko

Jako za starého Říma

Zdá se vám zima už dlouhá? Probouzíte se do chladného rána a nemáme chuť vylézt z postele a jít do nepříznivého počasí venku? Proč nevyrazit aspoň na prodloužený víkend někam, kde si odpočinete, zrelaxujete a hlavně se zahřejete? Vyzkoušejte vyhlášené termální lázně v Maďarsku.
Teď je na ně ideální čas. Termální lázně v Maďarsku založili už Římané. Jejich centrem bylo město Aquincum, což je část dnešní Budapešti. Pokud jste tam ještě nebyli, určitě to napravte. Maďarské lázně dokonale splňují představu o hýčkání, odpočinku a „sedmém nebi“.Mezi známé maďarské lázně patří také Harkány. Termální voda zde obsahuje síru, která pomáhá při revmatismu a zlepšuje onemocnění kůže, hlavně lupénku. Významnými a dnes populárními lázněmi je město Hévíz poblíž Balatonu.Velkým lákadlem zde je jezero s radioaktivní vodou, které má v zimě až 28 stupňů. Zajímavostí jsou také lázně Sárvár. Ze země tu vyvěrají dva prameny o teplotě 43 a 83 stupňů.

Slovensko

Piešťany a Velký Meder

Ve spojení se Slovenskem a termály se nám nejspíš vybaví jako první Piešťany.

Termální minerální voda zde dokáže zázraky. Z hloubky 2 000 metrů vyvěrá celkem 10 léčivých pramenů o teplotě 67 - 69 °C. Populární je pak zejména piešťanské sirné bahno, zábaly z něj mají léčivé účinky na výživu chrupavky a svalů.Oblíbeným cílem posledních let je Velký Meder. Novinkou v thermal parku je zejména saunový svět. Jeho součástí jsou 4 příjemné sauny a rekreační místnost se solnými kvádry. Aquapark je známý termální vodou uvolňující svalstvo a působící příznivě na pohybový aparát.Teplota vody se pohybuje od 28 do 38 stupňů Celsia. Na milovníky wellness zde čeká 7 krytých a polokrytých bazénů. Děti ocení 2 tobogany, vodní hřiště, věž i vodopády. V areálu Thermal Corvinus Velký Meder najdete i finskou saunu, infra saunu, mořskou lázeň, solnou jeskyni, restaurace, obchůdky i vinárničku.Tyto lázně najdete mezi Bratislavou a Komárnem.

Polsko Cieplice

Skok za humna

Termály Cieplice na úpatí Krkonoš hned za hranicemi jsou skvělou volbou. Jedná se o moderní komplex bazénů a lázní, který je založen na dlouholeté tradici nejstarších lázní v Polsku.

Hostům jsou zde k dispozici 2 finské sauny, infra sauna, tepidárium, ledová jeskyně a relaxační prostory s vyhřívanými keramickými lehátky. V bazénové části komplexu je plavecký bazén, rekreační bazén s vodními pohovkami, vodní houpačka, divoká řeka a tobogány.I v zimě stojí za to vyrazit na procházku kouzelnými uličkami lázeňského městečka. Nezapomeňte se stavět přitom na výborné kávě a naprosto skvělých pirožkách. Milovníci lyžování ocení jistě také lázně Terma Bania, jejichž předností je, že hned před branami najdete mnoho sjezdovek i s večerním provozem.Kdo by si nepřál sundat lyže a rovnou skočit prohřát kosti do termálů?

Německo

Největší v Evropě

Pokud to máte nejblíže do Bavorska, nebo se chcete do těchto míst podívat, Bad Füssing jsou největší evropské termální lázně a skvělé místo k odpočinku po celý rok.Užijete si zde legendární léčivé prameny, parádní saunový svět, jedinečné léčebné terapie a wellness nabídky stejně jako nekonečný svět zábavy. Načerpejte novou energii a užijte si život a daný okamžik plnými doušky v tomto srdci Bavorska, který nabízí nepřeberné množství léčebných a wellness procedur.I vy se můžete přesvědčit o léčebných účincích zdejší vody, která pomáhá při léčbě revmatických potíží, potíží s klouby, při bolestech zad, a která je prospěšná při léčbě celé řady dalších zdravotních problémů.Zdejší voda léčí celé tělo a přispívá k pocitu blaha a uzdravování těla i duše.

Rakousko Bad Gastein

Alpské skalní lázně

Máte zimy až po krk? Přímo v Bad Gastein se nachází lázně zbudované přímo ve skalách, Vytváří tak jedinečnou atmosféru.Najdete v nich několik druhů sauny: finskou, solární, panoramatickou, solná, parní, infrasaunu, sanarium. K ochlazení můžete použít dva bazénky, jeden je opravdu ledový. Pro děti je v těchto lázních fontánka s krokodýlem a tobogán.Dobít 'baterky' si můžete zajet také do městečka Laa an der Thaya. Termální ráj s bazény, tobogány, různými saunami a bohatou nabídkou relaxačních procedur leží kousek za hranicemi, pouze hodinu jízdy z Brna.
Vyzkoušet tu můžete hradní i finskou saunu, solné a královské parní lázně či aromatickou saunu. Dopřejte svému tělu také procedury se solí, medem a kozím mlékem. Pokud máte vyšší nároky, vydejte se do štýrského Loipersdorfu, kde se také skrývá rozsáhlý lázeňský komplex.Pro milovníky lyžování je pak vybudována v horách celá síť alpských wellness a příjemných lázeňských středisek, určených k prohřátí po zimním sportu. .

reklama
reklama

Komentáře