Moje šťastná hvězda

Tichá hvězda navždy odešla

Moje šťastná hvězda

Poslední roky života se už bohužel jen trápil

Před pár dny zemřel náš nejznámější imitátor slepic a zpěvaček, mim JAROSLAV ČEJKA (86). Byl však také tanečníkem a mužem opředeným mnoha tajemstvími. V posledních letech mu ale příliš štěstí dopřáno nebylo. 

V roce 2007 Jaroslav Čejka (†86) održel cenu Thálie za celoživotní mistrovství. Proslavil se zejména imitací zpěvačky Tiny Turner (82), ale i baletním tancem na prknech Národního divadla, kde působil dlouhých dvacet let. 

Bál se říct, jak je to s ním doopravdy

Narodil se 22. července 1936 v Ostravě a dlouhá léta se toho o něm příliš nevědělo. Působil ve Slezském divadle v Opavě a několik let také v Divadle J. K. Tyla v Plzni. V roce 1961 se stal členem Národního divadla v Praze. Kromě toho ale hrál i ve dvaceti českých filmech.

Český divák si ho ovšem pamatuje hlavně jako muže, který na Silvestra v Československé televizi imitoval slepici. Od té dob se mu neřeklo jinak než Pan slepice. Taktéž ale imitoval i Charlieho Chaplina (†88). Zatímco v pracovním životě mu

Zbývá vám 78% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden