Tomáš Plekanec obvinil Lucii Vondráčkovou, že se dostatečně nestarala o jejich děti!

Vyměnili si země: ona zůstala v Kanadě, kam za ním přijela, on se vrátil do Česka!

Někteří lidé nejprve vztahu Lucie Vondráčkové (39) a Tomáše Plekance (36) moc nevěřili. Po svatbě a narození dvou dětí se jejich názor změnil. Čas ale ukázal, že nejspíš měli dobrý odhad už na začátku.  

Jméno Vondráčková bylo pro Lucii (39) zavazující. Nejslavnějším z rodu je její teta Helena (72), do historie naší hudby se ale zapsal i její otec Jiří (68). Zatímco v hudbě se Lucii také nějakým způsobem podařilo prosadit, ve vztazích to dlouho bylo všelijaké. Až když si založila rodinu se slavným hokejistou, vypadalo to, že se usadí. Jenže vztah s Tomášem Plekancem (36) je dnes už definitivně v troskách.

Jeden Tomáš za druhým

Než se Lucie dala dohromady s Tomášem, prožila několik jiných vztahů. Nejprve to bylo s velkým svůdníkem, o mnoho let starším hercem Michalem Dlouhým (50). S ním zpěvačka vydržela přes tři roky. Michal jejich rozchod komentoval takto: „V dobrém jsme se domluvili, že bude lepší, když se rozejdeme. Já bych ji brzdil, a zároveň se trápil, že si nemůžeme budovat hnízdečko.“ Chtěl tím naznačit, že on už chtěl rodinu, zatímco Lucie dávala tehdy přednost kariéře. Tak trochu v utajení proběhl její krátký, veřejnosti nikdy nepřiznaný románek s fotbalistou Tomášem Ujfalušim (41). Jezdila prý za ním do Španělska, kde hrál, v době, kdy prožíval nešťastný rozvod.  Nějaký čas pak chodila s dalším sportovcem, tentokrát krasobruslařem. Tomáš Verner (32) vtipkoval, že se prý domluvili na vzájemné spolupráci: on naučí Lucii bruslit, ona jeho zpívat. Nakonec tenhle vztah nevyšel hlavně kvůli velké pracovní zaneprázdněnosti obou. Rozešli se ale v dobrém.

Dvě minuty rozhodly!

Dalo by se vydedukovat, že Lucie je na sportovce, kteří mají křestní jméno Tomáš. Po Tomášovi Ujfalušim a Tomášovi Vernerovi přišel totiž Tomáš Plekanec. Kamarádi a příbuzní by si přitom vedle plavovlasé zpěvačky představovali spíše partnera z jiných oborů, třeba doktora nebo nějakého umělce. Jí ale přišel do cesty opět partner z jiné oblasti. Setkali se náhodně na jedné akci, kam se Lucii původně vůbec nechtělo. Tomášovi padla zpěvačka do oka a vyslal kamaráda, jestli by jí k němu nepřivedl. Lucie byla zvědavá a tak se k němu nechala odvést. První dialog byl prý až moc jednoduchý, odehrával se vyloženě v holých větách. Dvouminutový rozhovor ale zásadně rozhodl o budoucím životě dvou lidí. Lucii stačil k tomu, aby dala Tomášovi šanci. O hokeji sice vůbec nic nevěděla, ale jiných společných témat našli spoustu. A český reprezentant se zpěvačce líbil, tak jako sportovci, a obzvlášť hokejisté obecně. Prohlásila dokonce, že jejich výstroj z nich dělá skoro až bohy na bruslích.

Šťastný život v Kanadě

Jednou už Lucie zažila, že vztah, kde mají oba spoustu práce, nevyšel. To byl i důvod, proč média i její blízcí prorokovali, že s Tomášem dlouho chodit nebude. Hokejista měl smlouvu v Kanadě, kde hrál, Lucie byla zase zaneprázdněná u nás. Tím větším překvapením bylo, když svůj vztah završili svatbou v Praze. Zanedlouho Lucie oznámila, že čeká miminko. Přivedla na svět syna a později k němu přibyl ještě malý bratříček. Zpěvačka se soustředila na rodinu a většinu času trávila v Kanadě. Přála si mít ještě jedno dítě, ale na to už nedošlo – ostatně i dva synové dávali dost zabrat. Zvykla si na velkou zimu, nesrovnatelnou s Českem, naučila se vařit a starat se o domácnost. Zdálo se, že rodinné štěstí Lucie a Tomáše bude trvat napořád. Rozuměli si, existenční starosti při jeho miliónovém platu v dolarech určitě neměli a spojovaly je dvě děti. Proč je tedy dnes všechno úplně jinak a oba manželé spolu válčí přes média a bojují v soudní síni?

Lucie, Matěj nebo táta?

Krach několikaletého vztahu oznámil Tomáš na sociálních sítích. Současně se začal objevovat po boku tenistky Lucie Šafářové (32), což vyvolalo spekulace, že právě ona stála za koncem manželství. Lucie i Tomáš se ale bránili, že chodit spolu začali až poté, co už definitivně své dosavadní vztahy ukončili. Hokejista navíc podotkl, že s návrhem na rozvod přišla prý Lucie už rok předtím. Teorií o skutečné příčině rozchodu se objevovalo víc. Podle jedné z nich neměla mít čisté svědomí ani sama Lucie, protože jí až příliš často navštěvoval herec Matěj Hádek (43). Objevila se i svědectví, že Matěj za zpěvačkou údajně lezl v noci do bytu přes zahradu. Svoji roli měl sehrát i otec Lucie – Jiří Vondráček s Tomášem asi moc nevycházel. Bral prý českého reprezentanta jen jako „obyčejného hokejistu“ a poté, co se tchán a zeť několikrát pohádali, omezili kontakty na minimum. Prodlužovat nefungující partnerství by tedy pro Tomáše i Lucii bylo jen oddalováním nevyhnutelného konce. Jejich odloučení ale vůbec neprobíhalo klidně a média měla stále o čem psát!

Boj stále pokračuje

Jednou z věcí, která Tomášovi prý vadila, bylo to, že se jeho žena o syny starala méně, než si představoval. Roli matky nahrazovali spíše příbuzní nebo chůvy. Pravdou je, že rodina měla až tři paní na hlídání, jejichž veškeré náklady hradil Tomáš. Staraly se o úklid, nákup hotového jídla i chození do restaurací. Z toho vyplývá, že zpěvaččino vaření, jak se o něm se zaujetím zmiňovala na začátku manželství, se nejspíš někam vytratilo. Čím dál víc byly nepřímo do bojů zapojovány i děti. Tomáš například požádal kanadské soudy, aby zadržely pasy jejich synů. Nechtěl, aby vycestovali s Lucií z Kanady bez jeho vědomí. To jeho stále ještě manželku mrzelo – přála si vzít obě děti do tepla, na Kubu, kam už měla zaplacené letenky. Vše bylo o to komplikovanější, že Lucie zůstávala dál v Kanadě, zatímco Tomáš pokračoval ve své kariéře zpátky v Česku. Přes neustálé změny, zvraty a komplikace by určitě s ohledem na děti bylo dobré, kdyby se Lucie a Tomáš dokázali domluvit na co nejrychlejším a nejméně bolestném vyřešení stávající situace. Zpěvačka prohlásila, že rychlost rozchodu byla sice zběsilá. Jeho důsledky se ale nepříjemně a bolestně táhnou!

Uvažoval, že se raději s Lucií na čas rozejde!

V rozhovoru, ve kterém Tomáš hodnotil situaci, do které se s Lucií dostali, řekl mimo jiné: „Doufám, že rozum vyhraje nad penězi. Nechci, aby si kluci jednou četli nějakou další špínu o svých rodičích nebo aby trpěli, že nejsou s tátou.“ Současně dal najevo, že ví, jak oba synové potřebují i matku. Vadilo mu rovněž, jak celou aféru odnáší jeho přítelkyně Lucie Šafářová. „Ani jeden jsme neudělali nic špatného,“ konstatoval. Několikrát prý probírali, zda svůj vztah odložit, ale nakonec se rozhodli, že si ho nenechají ničit nepravdami.

reklama
reklama

Komentáře