Touha po divadle byla silnější než jeho sklony k zločinu

Brzy nastal kolotoč dlouhých flámů a milostných avantýr, které Ivanka nedokázala přenést přes srdce. On zase nesnesl myšlenku, že je s jiným.

Charismatický JOSEF VINKLÁŘ (†76) neměl moc přátel. Zato si potrpěl na milostné románky, které ničily jeho manželky. To ale nic nemění na tom, že to byl velmi výjimečný herec.

O Josefu Vinklářovi (†76) se často říkalo, že se rád napije a je takzvaně „na ženský“. Ti, kteří s ním pracovali, pak ještě často dodávali, že byl i v soukromí velice podobný své nejznámější seriálové postavě, doktoru Cvachovi z Nemocnice na kraji města.

Zda to byla pravda, mohou posoudit jen lidé, kteří jej skutečně znali. My si ho budeme navždy připomínat jako skvělého herce a muže, na kterého ženy opravdu letěly. Však se také stihl třikrát oženit, z toho dvakrát se stejnou dámou, herečkou Ivankou Devátou (85). Také se s ním ale dvakrát rozvedla, a přesto o něm vlastně nikdy neřekla nic zlého.

V hořícím domě spali dva malí synové

Josef Vinklář přišel na svět 10. listopadu 1930 v malé vesničce Podůlší v Českém ráji. Když mu bylo pět let, prožila rodina obrovskou

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů
reklama
reklama