Toužíte mít krásné nehty?

Stydíte se za své nehty při každém představování či podání ruky? Změňte to! Pomůžeme vám!

Nehty jsou na ženské ruce tím správným klenotem, mnohem krásnějším, než prsten, či šperk. Proto je důležité o své ruce a drápky správně pečovat, aby vypadaly zdravě a upraveně. Jak na to?

Už jste několikrát za svůj život slyšela, že správný muž se pozná podle upravených nehtů a čistých bot? Ne jinak je tomu i u žen! Svému zevnějšku je třeba věnovat s přibývajícím věkem stále větší pozornost! Zaměřte se tentokrát na svoje nehty a naučte se o ně pečovat tak, aby byly chloubou při každém setkání.

Pořiďte si správný odlakovač

Časté lakování a odlakovávání nehtům příliš nesvědčí. Pokud ale trváte na jejich barevném zkrášlování, raději si pořiďte kvalitnější a šetrnější verzi odlakovače než abyste nechala barevný lak postupně z nehtů odlupovat. Když na nich totiž necháte zbytky laku, budou se daleko více lámat kvůli nedostatku keratinu. Proto se laku radši hned zbavte.

Zapomeňte na leštičky

Až vám příště bude někdo v obchodním centru nabízet leštičku na nehty nebo to, že vám nehty zadarmo naleští, obejděte ho radši velkým obloukem. Čas od času se sice můžete nechat zlákat na přeleštění lůžek od profesionála, ale rozhodně to nepřehánějte. Hrubá strana vám totiž může nehty zeslabit a ty se pak snáze lámou.

Vsaďte na přirozený vzhled

Nic nenahradí vlastní zdravé nehty. V případě, že ale opravdu trváte na umělých nehtových lůžkách nebo alespoň gel-laku, který je v poslední době hodně moderní, svěřte se do rukou profesionálních manikérek. To platí hlavně v momentu, kdy byste se rozmýšlela sundávat si zapečenou vrstvu z nehtů sama.

Zpevňující laky

Ty jsou opravdu tajnou zbraní! Zajděte si do lékárny a ptejte se po zpevňujícím vyživujícím laku. Naneste ho na ošetřené nenalakované nehty a nehte působit. Po pár dnech případně naneste další vrstvu. Ze začátku možná ucítíte nepatrnou bolest. To hlavně v případě, že jsou vaše lůžka opravdu hodně poškozená. Vaše nehty budou chráněny před okolními vlivy.

Dopřejte svým nehtům péči

Pravidlo zní: mažte si ruce ve dne i v noci! A čas od času poskytněte vašim nehtům speciální olivovou lázeň. Do lavorku nalijte teplou vodu a přidejte do ní pár lžic olivového nebo mandlového oleje. V lázni si máchejte konečky prstů minimálně 10 minut. Osušte si je měkkým ručníkem a opět promažte krémem.

Nepodceňujte rukavice

Ruce včetně nehtových lůžek je potřeba chránit! A to venku i vevnitř. Zimní rukavice jsou v mrazu naprostou nutností. Rukavice ale používejte i doma. Při úklidu nebo kdykoliv, když přijdete do styku s čistícími prostředky.

reklama
reklama

Komentáře