Můj kousek štěstí

Toužíte mít pleť jako hedvábí?

Barvu krycího korektoru zvolte ideálně podle odstínu své pleti

Slunce nám dodává lepší náladu i potřebný vitamin D. Kromě toho má ale i některé neblahé důsledky pro naši pokožku. Zatočme s nimi!

S příchodem prvních slunečních paprsků může dojít ke vzniku pigmentových skvrn. Zbavit se jich je těžké, trvá to déle, ale můžete je účinně zamaskovat.

Důležitý podklad

Po vyčištění pleti a použití vhodného séra (ideálně séra na zesvětlení pigmnentových skvrn) a pleťového krému naneste na pleť podkladovou bázi. Ta zajistí, aby make-up i korektor vydrželi nápor celého dne, a navíc dokáže vyplnit drobné vrásky, takže se v nich make-up nebude usazovat a zbytečně je zdůrazňovat.

Pigmentové skvrny zesvětlí speciální sérum.

Cílený zásah

Poté vezměte krycí korektor, naneste trochu na tmavá místa a pomocí prstů opatrně vklepejte do pleti v potřebném místě a kolem do ztracena. Odstín korektoru by měl být podobný, jako je odstín pleti. Máte-li pleť světlou, zvolte růžový, pro tmavší jsou vhodné meruňkové odstíny.

Celkové krytí

Když je práce s korektorem hotová, naneste na obličej make-up, jenž pleť barevně sjednotí, opticky vyhladí a rozjasní. Naneste ho prsty nebo houbičkou a rozetřete směrem od středu obličeje ven do ztracena.

Nakonec zafixujte pudrem, který dodá pleti sametový vzhled, zakryje případný lesk a sníží viditelnost pórů. Ideální je transparentní, případně barevný pudr v odstínu o jeden až tři tóny světlejší, než je použitý make-up.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden