Můj kousek štěstí

Trampoty s láskou dobře zná

Dokázala to!

Hvězda Slunečné Martina Preissová (46) nemá jednoduchý život. Když se v Národním divadle seznámila s nynějším manželem Martinem Preissem (49), byl ženatý, a aby to bylo ještě komplikovanější, ona byla vdaná za dirigenta Romana Válka (58).

Ale zamilovali se do sebe a pálili mosty. To se nelíbilo Martinovým konzervativním rodičům, hercům Janě Preissové (74) a Viktoru Preissovi (74). „Tam to bylo dlouho neprůstřelné. Naši ji nechtěli. Mysleli si, že mě zardousí nebo něco takového,“ zavzpomínal Martin. „Byla tak exotická a tak nebezpečně vypadající!“

Zákaz lásky

Z exotické a nebezpečné svůdkyně se postupem času vyklubala vzorná maminka a chápavá manželka, ale to v té době Preissovi ještě nemohli tušit. „Dokážu pochopit, že jsem na rodinu, která žila dlouho na Vinohradech, byla moc.

Ve všech směrech,“ připouští Martina, že je na vkus tohoto starosvětského rodu příliš spontánní a otevřená. V počátcích známosti se snažila lásku si zakazovat a namlouvat si, že je to jen chvilkové vzplanutí a že to přejde. Nepřešlo.

Silná žena

Čas ukázal, že je Martina silná žena – stejně jako zdravotní sestřička Táňa, kterou hrála v seriálu Anatomie života. Dokázala si získat tchyni a tchána na svou stranu. Když ji se smíšenými pocity pozvali domů a zjistili, jak moc je do jejich syna zamilovaná, roztáli.

A ještě víc ocenili snachu v době, kdy jejich syn bojoval se závislostí na alkoholu a ona mu stála po boku, i když zažívala peklo. O rozvodu neuvažovala – za prvé vychovávají Matouše (13) a Šimona (9) a za druhé dobře věděla, že v takovém případě by se manžel ze dna nikdy nedostal.

V ústraní

Je i její zásluhou, že herec v bitvě s démony obstál. Někdy se ale cítí vyždímaná jako citron. „Byly situace, že jsem neměla nikoho na hlídání dětí. Můj muž hrál, tchyně hrála, tchán hrál,“ vzpomíná. V poslední době se manžel stáhl do ústraní, říká, že zatím nenastal čas, aby se vrátil k dřívější práci.

Namlouvá audioknihy, čte komentáře k přírodopisným dokumentům, pracuje v dabingu, v období lockdownu se doma učil se syny. „Za ten rok se zlepšil v matice,“ směje se půvabná Martina. Vyučování synů stálo herce spoustu sil, protože na to nemá podle manželky trpělivost a počítač je jeho úhlavní nepřítel.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden