Trápení v začarovaném domě

Průkopnice nového životního stylu Olga Menzelová řeší v poslední době jednu nesnáz za druhou.

Smělá koupě

Během jediného manželství si každé ze tří dětí pořídila s jiným mužem. Sama si ale stěžuje, že se tomu někteří nemoderní, netolerantní lidé diví. Teď k tomu přibyl další malér.  Ještě když byl zesnulý manžel, režisér Jiří Menzel (†82), naživu, Olga koupila vilu v pražských Stodůlkách.

„Rozhodující pro výběr domu byl dostatek prostoru a klidu. A také to, aby byl bezbariérový. Má zahradu a bazén, který pomáhá Jirkovi při rehabilitaci nohou,“ prohlásila tehdy. Dům však jako by byl začarovaný. Zdrcující byla nejen jeho cena, kterou se veřejnost dozvěděla díky Olžině větě:

„Mám hypotéku dvacet milionů, měsíční splátka je osmdesát tři tisíc,“ ale i podivné a nepříjemné věci, které se od koupi domu dějí. V prvé řadě není právě povzbudivé, visí-li nad vámi Damoklův meč bezmála statisícové hypotéky, kvůli níž už byla světlovláska nucena prodat jeden ze svých pražských bytů.

Zakletý dům

„Musím se pořádně otáčet,“ zdůrazňuje matka Anny (12), kterou má s režisérem Jaroslavem Brabcem (66), Evy (5), dcery Jiřího Menzela, a Alberta (1). Toho tajně porodila egyptologovi Miroslavu Bártovi (51). Nemovitost bylo třeba rekonstruovat, což neproběhlo snadno.

Ukázalo se, že dům má skryté vady. A dokonce se v této souvislosti mluvilo i o krádeži. „Stali jsme se obětí podvodu při koupi nemovitosti, následně dům vykradli dělníci firmy, která objekt opravovala,“ postěžovala si vdova.

Prodá to?

A aby toho nebylo málo, bouří se sousedé. Protestují proti výsadbě habrů na pozemku u domu. Patrně jim vadí, že čerstvě zasazené stromy chrání na pozemku cedule omezující vstup. Jako neuvěřitelná třešnička na dortu působí fakt, že do vily narazil na Štědrý den automobil.

Podle policie řidička suzuki poškodila kromě svého auta i Olžin okap, střechu a fasádu domu. Z toho už si ale vyčerpaná Menzelová dělala legraci a podotkla, že Ježíšek zaparkoval přímo do koupelny. Naznačila, a to už asi legrace nebude, že uvažuje o prodeji domu.Jako by ji pronásledoval osud, nezdá se vám?

reklama
reklama

Komentáře