Trápí vás bolest zad?

Možná vás záda bolí ze špatného spánku. Často je bolest způsobená i nezdravým sezením v práci nebo u televize či fyzicky náročnou prací.

Bolest ovšem může být i psychického původu. Ať je bolest zapříčiněna čímkoli, je zapotřebí se jí co nejrychleji zbavit.

Lázeň ze smrkového jehličí

Uvolňuje svaly a také odbourává bolest páteře. Jeden kilogram smrkového jehličí povařte deset až patnáct minut v pěti litrech vody. Odvar pak vlijte do horké koupele. Lehněte si do ní a patnáct až dvacet minut si v ní pobuďte. Koupel opakujte jednou do týdne.

Sůl, která uvolňuje nervový systém

Už jste slyšeli o epsomské soli? Dokáže detoxikovat i uvolňovat tělo. Nasypejte zhruba dvě hrsti do koupele a ponořte se do ní na půl hodiny. Další hodinu po koupeli byste měli věnovat odpočinku, neboť se můžete cítit unaveně.

Třezalkový olej jako mastička

Bylinka odstraňuje bolesti páteře a regeneruje meziobratlové ploténky. Stačí, když si olejem jednou denně promažete páteř a další bolavá místa. Abyste zvýšili účinek oleje, můžete si na noc bolavé místo promazat, pak přikrýt potravinářskou fólií a nakonec plátýnkem. Takový obklad nechte působit dvě hodiny.

Bezinkový likér na ischias

Zhruba tři kilogramy čerstvých nebo čtyři kilogramy sušených či mražených bezinek bez stopek ponořte do vody a dejte vařit. Do vody vymačkejte šťávu ze dvou citronů a přidejte i jejich kůru. Rovněž přidejte pět kusů badyánu.

Vařte pět až sedm minut a následně sceďte, nejlépe přes plátýnko. Přidejte do tekutiny dva kilogramy třtinového nebo zdravějšího kokosového cukru a zase patnáct minut povařte. Jakmile šťáva vychladne, přidejte do ní ještě jeden litr kvalitní vodky nebo rumu.

Likér uchovávejte ve skleněných uzavíratelných sklenicích nebo lahvích, nejlépe v lednici nebo ve spíži, kde je teplota maximálně patnáct stupňů. Bezinkový likér užívejte denně, a to před spaním. Denní dávka by neměla překročit množství odpovídající jedné štamprli.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden