Můj čas na kafíčko

Trápí vás dvojitá brada?

Díváte se do zrcadla na svou tvář a nevíte, jak zamaskovat podbradek, který se vám udělal? Cvičení vám pomohou se dvojité brady zbavit. Možná si myslíte, že za podbradek mohou kila navíc. Příčin však může být vícero.

Žádnou paniku!

Prvním faktorem, se kterým ale nic nenaděláte, je věk. S působením gravitace a úbytkem elastických a kolagenních vláken dochází k uvolnění a poklesu kůže. Vliv má i genetika, která může určit tvar brady. Často se dědí i špatná elasticita pokožky.

A tak tuk uložený v podbradku mohou mít i štíhlí lidé. Pokud se několik hodin denně díváte se skloněnou hlavou do telefonu, svaly v oblasti brady na krku ochabují. Když naopak držíte hlavu nahoře, kůže bude vypjatá a pevná.

Cvičení pomáhá

Abyste se podbradku zbavila, věnujte několik minut denně obličejovým cvičením. Jako první zakloňte hlavu dozadu tak, aby se brada zvedla, a pak ji tlačte rovně dopředu. Další cvik dělejte raději o samotě, budete u něj vypadat trochu legračně.

Oči i pusu otevřete tak, jak je to jen možné, a pak se zkoušejte jazykem dotknout brady. Anebo si lehněte na pohovku, aby vám hlava visela volně dolů, a pak přibližujte bradu k hrudníku.

Když vás trápí opravdu výrazný podbradek způsobený tukem, je tu i řešení v podobě chirurgické liposukce. Ta se hodí ale spíš u mladších žen s elastickou kůží. U starších žen s nadbytky kůže v oblasti krku je nejlepší metodou tzv. facelifting.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden