Můj čas na kafíčko

Trápí vás nízké sebevědomí?

Cítíte se nejistá a neustále o sobě pochybujete? Když se máte ráda se vším, co k vám patří, můžete prožívat vyrovnaný vztah a nebýt na chlapovi závislá.

Na vaše sebevědomí má vliv celá řada věcí, které pramení z vašeho dětství. Ať je to neústupný manžel, nebo třeba vaše úspěšnější sestra, která vás zastínila. Důležité je vyvarovat se mentálních zlozvyků, které vám zbytečně ničí sebevědomí. Přestaňte se neustále s někým srovnávat.

Když to děláte, nežijete tak svůj vlastní život, ale život někoho jiného. Poslouchejte svůj vnitřní hlas a buďte taková, jakou být chcete, ne jakou byste podle ostatních lidí měla být. Vymlouváte se, proč stále nemůžete zhubnout, sportovat, najít novou práci nebo konečně nového chlapa? Je čas změnit to a začít u sebe.

Přestaňte se stále litovat

Když své neúspěchy svádíte na lenost, svůj život nemůžete změnit. Pláčete nad svými nedostatky? Jenže litováním ničeho nedosáhnete. Pokud chcete něco zásadního ve svém životě změnit, začněte s tím hned. Bez výmluv.

Dokud sama nebudete chtít, nic se nezmění. Kdykoli se děje něco důležitého, zvažujete, že byste se na to nejraději vykašlala? Ale proč byste se měla předem vzdávat, ať už jde o vztah, koníček, nebo práci, dříve, než se pokusíte uspět?

Nebuďte závislá

Když se budete stále jen cítit jako oběť všeho příkoří, co se vám stalo, může to přestat bavit i vaše blízké, které přestane bavit vás neustále přesvědčovat o opaku. Doby, kdy ženy byly jen v domácnostech, závislé na mužích, jsou už také pryč.

Tak to zkuste jinak. Jestliže nejste schopná bez partnera dojít ani nakoupit či se rozhodnout, jak vymalovat pokoj, je dobré s tím něco dělat. Nikdy není pozdě na změnu. Stačí si jen věřit. Když budete cítit sama k sobě respekt, budou ho k vám cítit i ostatní.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden