Trápí vás opruzeniny?

Jedná se o intertrigo, lidově vlk. Projevuje se jako zarudnutí v místech, kde je dostatečně vlhko a pokožka je zde narušována třením o kůži či o oblečení. V těchto místech dochází k tomu, že se kůže odírá a přítomné bakterie a kvasinky způsobují zčervenání a nepříjemné až bolestivé pálení.

Čím jste prostorově výraznější a zaoblenější, tím více styčných ploch na svém těle máte.

Jak s ´vlkem´ bojovat?

Nejlepší strategií samozřejmě je nenechat vlka, aby vás dohonil. Předběhnout jej můžete prevencí a užitím zdravého rozumu při výběru oblečení. Skvělou prevencí je nosit takové, které je ušité z dostatečně savého materiálu, je volnější a umožní pokožce dýchat, tedy například z bavlny. Pokud se přece jen opruzeniny objeví, zasažené místo opatrně omyjte mýdlem s dezinfekčním účinkem a zarudnutí zchlaďte buď studeným obkladem, nebo přípravkem, který zmírní podráždění.

Ten seženete v každé lékárně. Pořiďte si ideálně takový, který obsahuje výtažek z heřmánku, jenž má dezinfekční a zároveň zklidňující a hojivé účinky. Kromě pravidelného promazávání se doporučují i speciální obklady z dubové kůry a koupele ve velmi světlém roztoku hypermanganu.

.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama