Můj kousek štěstí

Trénujte mozek, aby nezapomínal

Nepamatuje si tak, jako dříve? Myslíte si, že se už nikdy nebudete lépe soustředit? Trénovat závity můžete i příjemně.

Zapomínání patří mezi časté problémy nejen starých lidí, ale i těch, kdo své mozkové závity příliš nezatěžují. Proto je třeba ve vlastním zájmu, a hlavně včas, začít svůj mozek trénovat.

Osvědčené je například psát si každý den deník, naučit se básničku – nebo si nepsat seznam nákupu. Spočítat si doma položky, které potřebujete – a pak chodit po obchodě tak dlouho, dokud si nevzpomenete.

Čas, strávený blouděním po obchodě, se bude s pravidelným tréninkem zkracovat. Pomůže vám také zařadit do jídelníčku některé plodiny. Skvělé je rybí maso, obiloviny, luštěniny, zelenina, mléko.

Ginkgo seženete v různých podobách.

Ginkgo biloba

Pokud hledáte posilovače paměti mezi bylinkami, nejlepším adeptem na strážce paměti je ginkgo biloba. Obsahuje látky, které zvyšují přísun krve do mozku, chrání mozkové buňky a dodávají jim kyslík.

Ten, kdo mozkové buňky používá neustále, podporuje jejich aktivitu. Jakým způsobem budete mozek trénovat, záleží jen na vás. Někdo luští křížovku nebo sudoku, jiní píšou básně, či se je učí.

Nebuďte sami

Všechny tyto činnosti nutí k přemýšlení, cvičení paměti a koncentrace. Ve výhodě je ten, kdo pracuje s lidmi. Permanentní komunikace je nejpřirozenějším procvičováním paměti.

Povolání novinářů, sociálních pracovníků, prodavačů a podobných profesí přispívá k mentálnímu posilování. Pokud se uzavřete do samoty, vaše paměť se bude rychle zhoršovat.

Trénujte mozek

Pamatujte, že nikdy není pozdě. I ve velmi pokročilém věku lze začít s tréninkem a sklízet po čase úspěchy. Stačí patnáct minut denně – luštěte proto křížovky, sudoku apod. Je ale třeba nasadit i cvičení fyzické.

Skvěle funguje chůze. Při delší procházce budete hlouběji dýchat, a tím okysličovat mozek. Na dobrou paměť působí i dostatek spánku a zdravá středomořská kuchyně, včetně červeného vína.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden