Třetí manžel sliboval Nadě Urbánkové Havaj, ale nakonec jí málem nepouštěl ani z Protivína!

Po brutálním rozchodu a krachu podnikání jí manžel nazval satanem!

Říká se do třetice dobrého nebo zlého. Pro Naďu Urbánkovou (78) platil v případě jejího manželství s Josefem Havlíkem (86) bohužel jednoznačně ten druhý případ. Tenhle člověk jí ublížil nejvíc ze všech!    

Zpěvačka Naďa Urbánková vyrůstala se svými dvěma sestrami ve východních Čechách, nedaleko Dvora Králového nad Labem. Tatínek pocházel ze Zakarpatské Ukrajiny. Ačkoliv zpěv šel všem třem sestrám Balabánových (jak znělo rodné Nadino jméno), u mikrofonu nakonec skončila jen ta nejmladší. Další dvě sestry se staly kadeřnicí a učitelkou v mateřské škole.

V prvním manželství přišla o miminko

Po studiu na zdravotnické škole nastoupila Naďa do nemocnice, ale souběžně s tím začala hrát jako elévka v divadle v Pardubicích. Právě tam potkala svého prvního manžela, jehož příjmení má dodnes, herce Karla Urbánka (88). Následovala ho potom do Prahy. Dobře si rozuměli. Naďa otěhotněla, ale bohužel o miminko přišla. Po rozvodu, který následoval hlavně kvůli manželovu nadměrnému pití alkoholu, dál zůstali s Karlem přáteli. Svoji kariéru Naďa dál rozvíjela nejprve v Armádním uměleckém souboru, potom ve Státním souboru písní a tanců. Zlom přišel s konkurzem na film Kdyby tisíc klarinetů. Tehdy předvedla svůj talent před pány Jiřím Suchým (86) a Jiřím Šlitrem (+45) a režisérem Jánem Roháčem (+48). Písničku Klementajn zazpívala nejprve v původní verzi, potom nasadila operní hlas a nakonec jí rozpálila v rytmu twistu. Vzali jí a mimo jiné zjistila, že na škole byla její učitelkou sestra Jiřího Šlitra. V době, kdy jako zpěvačka a herečka mířila stále výš a výš, prožívala i krásný osmiletý vztah s Josefem Abrhámem (78). Ten ale skončil, když dal přednost mladé kolegyni Libuši Šafránkové (64). Naďa byla tou poslední, kdo se o nevěrném partnerovi dozvěděla – řekla jí to její kadeřnice!

V mládí prožila velkou osobní tragédii!

Pomlouvali jí, že se chová nestydatě!

Aby vyléčila bolest nad rozchodem, odjela Naďa na turné do Spojených států. Doprovázel jí tam také tlumočník Jan Nemejovský (74). Tomu se prý nejprve za oceán nechtělo. Když se ale dali s Naďou dohromady a začali spolu chodit, změnil názor. Ve slavném městě Nashville, vytouženém místě všech countryových muzikantů pak Jan navrhl, aby se vzali. Zpěvačka souhlasila. Díky českému velvyslanectví ve Washingtonu měli pěknou svatbu. Naďa si přála, aby jim za svědka šel Jiří Voskovec (+76), to se ale bohužel kvůli jeho pracovnímu zaneprázdnění nepovedlo. Manželství s Janem vydrželo osm let a dvojici se narodila dcera. Ještě předtím, než se pak Naďa setkala se svým třetím mužem, Josefem Havlíkem, měla už dost zkušeností s nepříjemným a brutálním mužským chováním. Už jako malou dívku ve školních letech jí znásilnil vlastní otec. V době, kdy už byla slavnou zpěvačkou, jí život ztrpčoval skladatel Josef Boháč (+77), který byl šéfredaktorem hudebního vysílání Československé televize. Mimo jiné musela bojovat s nařčením, že se chová necudně, nenosí podprsenku nebo že si sedala stranickým funkcionářům na klín bez kalhotek. Nic z toho nikdy nebyla pravda. Naďa ale netušila, že všechny zlé muže, se kterými sváděla boj, překoná její třetí životní partner!

Na dceru Janu je Naďa pyšná.

Nejprve se ho zeptala žertem

S Havlíkem se poznala začátkem 90.let. Tehdy koncertovala se skupinou Fešáci ve Švýcarsku. Potkala tam spisovatele Vladimíra Škutinu (+64) a ten jí zanedlouho seznámil v Praze se zmíněným doktorem. A protože Naďa kdysi pracovala ve zdravotnictví, v žertu se zeptala, jestli Havlík nepotřebuje zdravotní sestru. Ten jí zcela vážně odpověděl, že někoho jako ona právě shání. Přeskočila mezi nimi jiskra, netrvalo dlouho a Naďa byla potřetí vdaná. Odstěhovala se do Švýcarska, kde Havlík žil a pracoval jako dětský doktor. Rezignovala na svoji kariéru. Místo toho se z ní stala žena v domácnosti a skvělá kuchařka. Zpívání jí v té době nechybělo, dávala přednost partnerskému štěstí. Dokonce si svým způsobem oddechla po třiceti náročných letech, plných koncertů a zpívání, během kterých na sebe neměla moc času. Havlík pocházel z Protivína a v polovině 90. let se tam společně s Naďou pustil do stavby sanatoria U svaté Anny. Museli si na to vzít úvěr a všude ručila svým jménem Naďa, jakožto česká občanka. Později prohlásila: „Až pak jsem pochopila, že mě jen potřeboval využít, abych mu otevřela ty správné dveře na správná místa.“

Životní rány jí drtily ze všech stran!

Obviňovali se navzájem!

Ukázalo se, že z velkohubých slibů, kterými Havlík nešetřil, se nesplní vůbec nic a že nakonec Nadě zůstanou jen oči pro pláč. „Sliboval mi úžasné stáří,“ vzpomínala. „Říkal, že budeme cestovat po celém světě, ukáže mi Indii, Peru nebo Mexiko, kde všude byl. A na Havaj že prý budeme jezdit, kdy si vzpomenu.“ Z manžela se ale místo pozorného džentlmena stal lakomec a despota. Naďa podle svých slov neměla přístup k žádným penězům. Kontroloval jí dokonce, kolik kilometrů ujela autem. „Co se týče peněz, tak mi dával vždycky to, co měl v kapse,“ uvedla v televizní zpovědi. „Že bych šla třeba do kina, do divadla nebo že bych si někam odjela, to vůbec ne!“ Z Protivína nakonec odešli oba manželé s ostudou a dluhy. Ty činily třicet milionů korun. Naďa způsobila problémy i místnímu zastupitelstvu, jehož byla členkou. Její hlas chyběl při hlasování a přijímání vyhlášek. Válka Havlíka s Naďou pokračovala přes média. Zpěvačka manžela obvinila z fyzického násilí, ten tvrdil, že jí jen nadával, ale nedotkl se jí, protože se jí štítil. Co se peněz týkalo, tvrdil Havlík, že všechny náklady na sanatorium platil on a hypotéky splácel ze svých prostředků, které si našetřil v minulosti. O Nadě prohlásil, že když si ji bral, neměla žádný majetek. Ačkoliv spolu prožili celkem dvanáct let, výsledkem nakonec bylo, že Havlík zpěvačku označil slovem „satan“ a přál si její potrestání. Exekutoři se ale nejvíc vyřádili na Nadě, protože na smlouvách byl její podpis. Třetí manželství tak nakonec přineslo populární zpěvačce opravdové peklo na zemi, ze kterého se pak vlastně už nikdy nevzpamatovala!

Exekutoři jí nedali pokoj ani v době těžké nemoci!

Dramatické manželství plné stresu se podepsalo na zdraví Nadi, která to odnesla zákeřnou nemocí. „Každý má v sobě zárodek rakoviny a může nastat situace, která ji odstartuje,“ prohlásila zpěvačka. Ani v době, kdy zápasila o svůj život, jí nedali pokoj dotěrní a nepříjemní exekutoři. „Absolutně je to nezajímalo,“ povzdechla si Naďa. Dodnes, když si má na poštu dojít pro nějaký doporučený dopis, ozve se v ní strach, že jí zase píšou od soudů nebo exekutorů.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama