Třezalka pohladí vaše podrážděné nervy

Chceme-li ji bezpečně poznat, rozmačkáme otevřený květ. Pokud jde o třezalku, vyteče z něho červená šťáva. Na výrobu čaje a přísadu do koupele sbíráme kvetoucí nať, pro přípravu oleje sbíráme pouze květy.

Třezalka je výjimečná jako léčivka na veškerá nervová a neurotická onemocnění, průjmy, namožené svaly, deprese, nespavost, neurózu, hysterii, noční můry, poruchy řeči a koktání, náměsíčnost, otevřené rány, drsnou pokožku tváře, modřiny, bolesti zad, bolesti křížů, sluneční úpal, zduření lymfatických žláz a cév břicha.Při všech těchto chorobách kromě vnitřního užívání čaje třikrát denně, pomáhají i sedací koupele z třezalky. Výborné jsou také koupele nohou.

Neměla by doma chybět

Janův olej z této bylinky by neměl chybět v žádné domácnosti.Můžeme si jej snadno připravit sami. Svoji léčivou sílu si zachovává dva roky a používá se nejen při otevřených ranách, čerstvých zraněních, při výronech krve, oteklých žlázách a při drsné pokožce tváře, ale je také výborným prostředkem na vtírání při bolesti zad, křížových bolestech, při ischiasu a revmatismu.Třezalka se vyznačuje celkově uklidňujícím účinkem, zejména při nemocech zažívací a vyměšovací soustavy spojených se žaludečními, jaterními, žlučníkovými a ledvinovými obtížemi. Zevně se používá také mast z třezalky, která je dobrá na těžce se hojící rány, popáleniny, omrzliny, hemoroidy.Třezalkový čaj je podobně jako čaj meduňkový výborný před spaním. Upravuje spánek, zbavuje nás následků stresu, potlačuje neklid, strach, úzkost, sklíčenost. .

reklama
reklama