Moje šťastná hvězda

Triky, které vás dokážou omladit

Trápí vás, že máte obličej a dekolt samou vrásku? Jde o naprosto přirozený proces, kterému se nevyhne žádná žena. Ale to neznamená, že svou pleť nemůžete o pár let omladit.

Masky a jiné přípravky, které jsou v drogerii běžně dostupné, už se pro vaši pokožku příliš nehodí. Agresivnější čisticí prostředky vám totiž pleť nadměrně vysuší a ještě více zvrásní.

Peeling z kávové sedliny

To ale neznamená, že nemůžete sáhnout po čiště přírodním peelingu.Dvakrát až třikrát týdně je zapotřebí zbavit se staré kůže. To uděláte s pomocí kávové sedliny. Použijte dvě lžičky sedliny a promasírujte si s ní celý obličej včetně dekoltu. Můžete si připravit i masku na suchou pleť.Kávovou sedlinu smíchejte s kokosovým olejem, lžičkou medu a zakysanou smetanou.

Arganový olej proti vráskám

Používejte jen přírodní kosmetiku s obsahem 100procentních přírodních olejů. Na vrásky je skvělý i arganový olej, na který nemohou dopustit exotické Maročanky.

Někdy je obyčejný olej lepšínež drahé krémy

Jezte ryby, pijte zelený čaj

Kouříte? Přestaňte s tím. Nic neškodí pleti víc. Naopak tělu dopřejte omega- 3 mastné kyseliny a spousty antioxidantů. Proto do svého jídelníčku zařaďte například lososa a jiné ryby a místo kávy pijte hodně zeleného čaje nebo pravého kakaa.

Obličejová masáž

Dopřejte si jednou týdně obličejovou masáž. Opět vezměte do ruky přírodní olej, ideálně mandlový. Pomalými a krouživými pohyby si promasírujte celý obličej včetně dekoltu. Pokud chcete, aby byla skutečně účinná, raději si na ni zajděte do masážního salonu.

Spíte správně?

Spěte ve správné poloze. Pokud spíte na boku nebo na břiše, pravděpodobně máte nemalý počet vrásek hlavně kvůli tomu, že si celou noc obličej mačkáte. Spěte nejlépe na zádech. Důležité je také dostatečné množství spánku.Spát byste tedy měla šest až osm hodin denně.

Věřte barvám

Omládnout můžete dokonce i díky vhodnému oblečení. Dbejte na to, v čem chodíte. Dopřejte si každý měsíc alespoň jeden kousek nového oblečení nebo výrazný doplněk.Třeba i ze secondhandu. Není důležité, odkud oblečení je, ale jak se v něm cítíte a zdali vám perfektně padne. Nebojte se barev. A to ani v zimě. Líbí se vám zelená? Klidně si pořiďte zelený kabát nebo klobouk.Důležité je, abyste nemíchali více výrazných barev najednou. Stačí vždy jen jedna výraznější barva a jeden dominující doplněk.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden