Triky na hebké a sametové paty

Nechte se inspirovat moudrými radami našich babiček! Pokud také toužíte zbavit se v létě do sandálek popraskaných ztvrdlých pat, vyzkoušejte následující triky! Nemusíte utíkat nikam do drogerie ani lékárny.

Doma totiž stejně najdete to nejúčinnější! Tak na co ještě čekáte? Pusťte se do toho hned, než bude úplně pozdě!

Všemocné oleje

Ať už sáhnete po olivovém nebo kouzelném kokosovém oleji, udělají vám stejnou službu. Fígl je v tom, že musíte být trpělivá a péči o svá chodidla neflákat. Každý večer po umytí a ošetření pat pemzou si na ně namažte třeba právě kokosový olej. Abyste neměla mastné lůžkoviny, oblékněte si ponožky nebo si obalte nohy potravinářskou fólií. Je to k nevíře, ale stejně jako o něco dražší oleje vám může posloužit i obyčejné sádlo.

Hojivá lázeň  

Tu můžete pojmout dvěma způsoby. Buď vsadíte na jedlou sodu, která působí antibakteriálně a zbaví paty nadbytečných odumřelých kožních buněk, nebo sáhnete v kuchyni po citronu. Ten zkombinujete s kapkou glycerinu, růžové vody a špetkou soli. Na obě dvě varianty si připravte lavor s příjemně teplou vodou. Lázeň nechte na chodidla působit přibližně dvacet minut, pak je opláchněte a namažte.

.

reklama
reklama

Komentáře