Trpíte migrénami? Vyzkoušejte bylinky

Bolesti hlavy jsou samy o sobě nepříjemnou záležitostí. A co teprve taková migréna. Pokud i vy patříte k těm, které nesnesitelné bolesti hlavy postihují, vyzkoušejte bylinky.

Migréna postihuje více ženy než muže, a to až trojnásobně. Když už ale přijde, dá se s ní leckdy úspěšně bojovat pomocí přírodních bylinek. Které to jsou?

Řimbaba obecná
Jeden z nejúčinějších prostředků proti různým bolestem včetně migrén. Nejvíce účinných látek je obsaženo v listech, které se doporučuje přímo žvýkat. Můžete si ale pořídit i tinkturu, dát si 15–30 kapek nakapat do nápoje a užívat třikrát denně. Pokud se bolest nezmírní, můžete dávku navýšit.

Kozlík lékařský
Umí navodit psychickou pohodu, používá se ke zmírnění úzkostí a panických atak. Kromě toho zklidňuje i neurotický žaludek, hysterii, nespavost, bušení srdce a další příznaky, jež doprovázejí stres. Kozlík má ale osvědčené účinky i při boji proti bolestem hlavy a migréně. Můžete na něj narazit ve formě tobolek, čajů či sypaných směsí. Ovšem pozor, kozlík je návykový, proto ho neužívejte déle než jeden měsíc. Vyplatí se i obezřetnost v dávkování, větší množství může v tomto případě uškodit.

Eukalyptus a máta
Při nástupu migrény si zkuste pomazat jeden spánek trochou eukalyptové a druhý spánek trochou mátové silice. Řadě migreniků tato kombinace prospěje, ale musí se aplikovat již v první fázi nástupu bolesti.

Levandule
Existuje mnoho variant, jak levanduli využít. Tím nejúčinnějším způsobem je však její inhalace. Stačí nakapat pár kapek do horké lázně a po dobu deseti minut vdechovat páry. Pro maximální efekt můžete opět jemně vmasírovat olej do kůže na spáncích. Ideální je, když si pak můžete dopřát klidný odpočinek.

reklama
reklama

Komentáře