Můj kousek štěstí

Tvář své budoucí ženy jsem spatřil na hladině

Anděl strážný mi zachránil život, abych se mohl potkat se svou ztracenou životní láskou, která ovdověla a potřebovala mou pomoc.

V roce 2009 jsem prožil za sebou dvě události, které byly opravdu velmi podivné.Přesvědčily mě o existenci věcí mezi nebem a zemí a hlavně – o andělech strážných, kteří nad námi bdí. První z příběhů začal obyčejným setkáním s přáteli na oslavě. Seděli jsme v malé útulné hospůdce, vzdálené asi čtyři kilometry od našeho města.Pilo se, povídalo. Půlnoc už odbila, když se několik přátel rozhodlo jet domů. Nabídli mi, abych se s nimi svezl. Věděl jsem, že řidič nic nepil a dobře řídí, tak bych se nechal býval snadno přemluvit. Přihodilo se však něco nevysvětlitelného.Chtěl jsem se zvednout a jít s nimi., ale mé nohy jakoby zdřevěněly, nemohl jsem se pohnout. Podíval jsem se směrem ke známému, který seděl u mého stolu. Mezi námi se vznášel jakýsi přelud, podobající se bílé mlze.

Přičítal jsem tu vidinu alkoholu.

Zkusil jsem znovu vstát, a opět bezvýsledně. Přátelé se smáli, že jsem to s pitím přehnal, a odjeli beze mě. Probuzení bylo děsivé Druhý den jsem se dozvěděl o tragédii.Automobil vylétl z vozovky a skončil v polích za vesnicí. Kamarád, který měl auto řídit, se nechal z neznámého důvodu přemluvit, a půjčil řízení švagrovi, který byl nejen nezkušený řidič, ale navíc pod vlivem alkoholu.Šel jsem se podívat na vůz. Byl silně nabouraný, a místo, kde jsem měl sedět, bylo zcela zdemolováno tak, že bych nehodu nepřežil. Druhá událost se přihodila v magické šumavské krajině. V místech po staletí obestřených pověstmi a záhadami.Jednoho krásného dne jsem seděl u malého vodopádu, skrytého před zraky turistů, a přemýšlel o své budoucím životě. Byl jsem sám. Napadlo mě, jak asi bude vypadat dívka, kterou si jednou vezmu. Jestli se to vůbec někdy stane.Zahleděl jsem se do průzračné horské vody a strnul. Spatřil jsem tvář své velké lásky, která se provdala za jiného. Zvedl jsem se a šel pryč. Tohle nemůže být pravda. Smál jsem se vidině, která se mi zjevila.Uplynuly ale čtyři roky a já se s tou dívkou potkal. Byla rok vdovou, měla malé dítě a mnoho starostí. Pozvala mě na schůzku sama a krátce nato se opravdu stala mou ženou a je jí dosud..

Jiří (43), Zlín .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden