Moje sladké tajemství

Tvoření z pnenumatik

Válí se vám v garáži staré, použité pneumatiky, které už nejsou vhodné na silnici, ale přesto je vám líto je vyhodit? Využijte je kreativně! Ze starých gum je možné vytvořit spoustu nápaditých dekorací na zahradu i do bytu, které vás budou stát pár korun. Možností je spousta, záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

Originální taburet z pneumatiky

Budete potřebovat:

 1 pneumatiku

 2 dřevotřískové desky

 silný provaz

 šrouby

 šroubovák

 vrtačku

 tavicí pistoli

 hadr

 štětec

 svrchní lak

Jak na to?

1. Pneumatiku důkladně očistěte suchým hadříkem. Pokud je opravdu hodně špinavá, omyjte ji kartáčem a saponátem, opláchněte a dobře osušte.

Když je pneumatika čistá a suchá, vrtačkou do ní vyvrtejte otvory na místech, kam budete připevňovat šrouby. Dřevotřískové desky ořízněte do kruhů o průměru vnitřní části pneumatiky a pevně je přišroubujte ze spodní i z vrchní části.

2. Začněte od středu desky lepit provaz a za stálého přidávání lepidla postupujte směrem ke krajům.

3. Stejným způsobem pokračujte i po stranách pneumatiky. Provaz lepte tak, aby mezi jednotlivými řadami nebyly žádné mezery. Takto dojděte až na druhou stranu desky. Jakmile dojdete ke středu, konec provazu odstřihněte.

4. Nechte výtvor zhruba hodinu proschnout a pusťte se do lakování. Natřete ho jednou vrstvou, nechte dobře zaschnout a naneste druhou, finální vrstvu. Taburet nechte před používáním dobře uschnout, klidně celý týden.

Veselé květináče

Proměňte staré pneumatiky v pestrobarevné květináče! Před použitím gumy dobře očistěte od všech nečistot a nechte je uschnout. Poté gumy přestříkejte lakem ve spreji určeným na venkovní použití. Položte je na místo, kde budou stát, a vložte do nich květináče s květinami nebo bylinkami podle vašeho vkusu.

Zahradní houpačka

Houpačka je oblíbenou zábavou pro děti všech věkových kategorií. Jeden z nejjednodušších způsobů, jak ji vyrobit, je použít starou gumu. Tu několikrát obmotejte z jedné strany provazem a ten přivažte k větvi, která je zhruba 3 metry nad zemí. Dejte si pozor, abyste vybrali dost silnou větev, která váhu udrží.

Nápaditý psí pelíšek

Potřebuje váš čtyřnohý miláček nový pelíšek? Vyrobte mu ho sama, postup je jednoduchý! Starou pneumatiku zbavte všech nečistot, omyjte a osušte. Natřete ji barvou dle vašeho výběru. Je však důležité, aby byla netoxická a neškodila vašemu miláčkovi. Nakonec pelíšek vystelte starými polštáři, a máte hotovo!

Úložný box

Hledáte originální způsob, jak skladovat svoje poklady? Úložný stolek z pneumatik je ideálním řešením. Dvě čisté pneumatiky natřete barvou a přilepte jednu na druhou. Na víko použijte dřevěnou desku, tu ořízněte do kruhu o průměru pneumatiky a zabalte do libovolné látky.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden