Uberte si věk! Zkuste tyto nápoje...

Připadá vám, že ať děláte, co děláte, vrásek přibývá? Stárnutí je nevyhnutelný proces, který potká každou z nás. Zastavit ho sice nelze, ale rozumným počínáním ho můžete zmírnit.

Možná vám až dosud unikalo, že existují nápoje, které jsou podle odborníků přímo nabité látkami s omlazujícími účinky! Je úplně jedno, který z nich zapojíte do svého pitného režimu...

Smoothie

Přidejte si do řeckého jogurtu ovoce, např. banán nebo bobule, a vyrobte si lahodný „protistárnoucí“ koktejl.

Zralé banány jsou bohaté na pektin, který udržuje hladinu cukru v těle pod kontrolou a odstraňuje škodlivé toxiny z těla, což je zásadní při zpomalení procesu stárnutí. Bobuloviny jsou bohaté na vitamin C, který pomáhá udržet vaši pokožku vláčnou a zářivou.

Víno

Jedna sklenička vína denně snižuje zánět v těle a riziko nemocí spojených se stárnutím. Zvláště odvrací demenci a Alzheimerovu chorobu. Mělo by ale jít o červené víno, které obsahuje resveratrol, což je anti-agingový antioxidant.

Káva

Kofein chrání tělo před chronickým zánětem, jenž bývá spojován právě se stárnutím. Konzumace kávy také snižuje riziko rakoviny kůže. I jediný šálek kvalitní kávy snižuje riziko vzniku melanomu asi o deset procent!

reklama

Komentáře