Ubytovala uprchlíky

Poprvé v životě se raduje, že se v mládí povinně učila ruský jazyk.

Srdce na pravém místě má Eliška Balzerová (72). S manželem, producentem Janem Balzerem (81) neváhali a okamžitě propůjčili domov utečencům z válkou sužované Ukrajiny.

„Přijeli s malým chlapečkem, osmiletým,“ líčí herečka. „Maminka, babička, chlapeček a bílá kočka.“ Má velikou radost, protože vyděšená rodina pookřála.

„Zpočátku byli strašně zamlklí a smutní. Ale nedávno jsem je potkala na ulici, když šli domů, a už se usmívali,“ dojatě popisuje představitelka Alžběty Čeňkové ze seriálu Nemocnice na kraji města.

Po osmačtyřiceti letech spolu chodí za ruce jako v mládí.

Poprvé v životě se raduje, že se v mládí povinně učila ruský jazyk. Nikdy nevěřila, že jí to k něčemu bude, teď by to však bylo bez nenáviděné ruštiny těžké. S ukrajinskou babičkou by se jinak nedorozuměla.

„Už jsem si myslela, že jsem ten jazyk – a ráda – zapomněla,“ směje se blondýnka. Ale ani stará paní nemluví rusky zrovna s nadšením.

S chlapcovou maminkou není problém domluvit se anglicky a některá anglická slůvka si osvojil i chlapeček, který tu má společnost: hereččiny čtyři vnuky. Podobně velkoryse jako Balzerová se zachovali Tomáš Klus (35), Zdeněk Svěrák (86) či Matěj Stropnický (38).

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama