Můj kousek štěstí

Umělým řasám odzvonilo, vylepšete své vlastní

Umělým řasám odzvonilo, vylepšete své vlastní

Výrazné a husté řasy orámují oči a dokážou vykouzlit krásný pohled. Nalepené obrovské vějíře však působí podivně a nikoho už dnes neohromí. Už ve starém Egyptě si řasy líčily nejen ženy, ale i muži.

Používala se směs kajalu, tedy nadrceného minerálu stibnitu, a přírodních mastí. Kajal se používal i na Blízkém východě, v jižní Asii či v antickém Římě, kde byly nalíčené řasy dámskou záležitostí. V kurzu bylo mít je dlouhé, husté a natočené, tedy zrovna takové, po jakých toužíme i dnes.

V kurzu jsou ale takové, které i přesto působí přirozeným dojmem. Jen řasenka nestačí Kvalitní řasenka je pro vylepšení vzhledu samozřejmě základ. Ale k tomu, aby řasy byly zdravé, husté a pěkné, jim můžete pomoct i jinak, ideálně přírodními prostředky.

Ty obsahují takzvané boostery, které řasy vyživují a tím zajišťují jejich růst a některé se dají použít i na obočí. Řasy, podobně jako vlasy, přirozeně rostou po dobu zhruba 3–5 měsíců. Po této době řasa vypadne a na jejím místě začíná růst nová.

Tento cyklus je nepřetržitý a u každé řasy individuální, takže se nestane, že bychom zůstali zcela bez nich. Povzbuďte růst Séra pro růst řas dokážou ovlivnit jejich růstový cyklus tím, že stimulují hlavně jejich kořínky.

Jakmile řasa vypadne, nová na jejím místě začne růst mnohem rychleji, což přidává na celkové hustotě. A dobře vyživené řasy vypadávají později, takže dorůstají i do větší délky. Vyberte si takové sérum, které obsahuje účinné přírodní látky, jako jsou například výtažky ze slunečnicového oleje, prosa, pšenice či rozmarýnu, zajistí řasám výživu a péči.

Aplikace séra pomocí štětečku je velice jednoduchá, nanáší se ke kořínkům horních i spodních řas, podobně jako když si malujete oční linku. Pro dosažení viditelných výsledků je potřeba pravidelnost, aplikujte ho dvakrát denně, ráno a večer.

Nebo se poohlédněte po séru, které obsahuje Black Sea Rod Oil, což je výtažek z karibského korálu trsovníku lékařského – ten dokáže s délkou a hustotou vašich řas i obočí doslova zázraky. Je libo barvu? Pokud nechcete každý den nanášet a zase odličovat řasenku, můžete si nechat řasy nabarvit v salonu, nebo si pořídit barvu pro domácí použití.

Sáhněte raději po takzvaných veganských barvách, které jsou šetrné, protože obsahují výhradně přírodní rostlinná barviva, například řebříček obecný, měsíček lékařský, zelený čaj, světlici barvířskou, hortenzii, škumpu čínskou, třezalku tečkovanou, jalovec, zlatobýl, kopřivu, borůvku, drmek obecný, extrakt z ořechů, kaštanů či z červeného vína.

Jejich použití je navíc jednoduché a zabere jen pár minut. Barva se nerozmazává, je voděodolná a účinek vydrží několik týdnů. .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden