Můj čas na kafíčko

Umí si v televizi stát tvrdě za svým

Herečka Petra Špalková (46) momentálně exceluje v novém krimiseriálu Stíny v mlze, kde ji můžeme vídat v roli policejní kapitánky Magdy Malé. Zajímavostí je, že ve filmu hraje její dceru její skutečná dcera Anděla (8).

Podle Špalkové takové natáčení nebylo jednoduché, nastaly prý i kritické momenty, ale nakonec se vše podařilo. Režisér vyjádřil s výkonem dívenky spokojenost, přesněji nemohl si ji vynachválit. Odmítá, že by roli snad dostala jen díky známosti matky. Zkrátka se pro ni hodila a poprala se s ní na jedničku, ostatně jako máma se svojí kapitánkou.

Kapitánka Malá jí sedí bezvadně.

Vztah s mladším partnerem jí svědčí

Seriálovým kolegou Špalkové je Jiří Vyorálek (47), ve skutečnosti ale již mnoho let žije s o deset let mladším manželem, divadelním hercem Miloslavem Tichým (37), s nímž vychovává dvě děti.

Jak sama přiznává, i takový vztah čelí svým úskalím, neboť každý má ve svém věku jiné priority, a tak občas i oni narazí na neshody. Celkově je ale spokojená a šťastná, přestože její tehdy ještě přítel měl například nástupní plat v pardubickém divadle 10 tisíc korun.

Ostatně velké štěstí zpočátku nezažívala ani ona sama. Děti plánovala daleko dříve, ale nestál o ně bývalý manžel. Rozvod byl nepříjemný a velmi bolestný. Její cesta za vysněnou rodinou byla ovšem mimořádně trnitá.

Temná minulost

Prodělala totiž tři tzv. zamlklá těhotenství (plod v raném stadiu vývoje odumře, na rozdíl od samovolného potratu ale není vyloučen z těla), její celkový zdravotní stav byl na hraně. Psychické a fyzické vyčerpání přispěly k tomu, že se musela svěřit do rukou odborníků.

Vyzkoušela také několik alternativních cest, chodila ke kamarádce, která se věnuje čínské medicíně. Pak oslovila jistého terapeuta a psychologa z Čeladné. Právě v Beskydech absolvovala speciální hodinové dechové cvičení, které v člověku uvolňuje asociace.

„V té době mi všichni lékaři tvrdili, že bych otěhotnět neměla a ani by to nebylo dobré, a já jsem týden po návratu z Čeladné otěhotněla s Lojzíkem (13). Tak to si asi nelze nedat do souvislosti,“ podělila se o životní story Petra Špalková.

Že získala za své působivé herectví už třikrát sošku Českého lva, to je pro ni sice velká radost a pocta, ale mnohem víc ji těší fakt, že k Lojzíkovi pak přibyla těsně před čtyřicítkou už zmíněná Andělka.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden