Moje sladké tajemství

Umíte skutečně uznat chybu?

Nikdo není dokonalý

Přesto se o to neustále snažíme a chceme tak vypadat alespoň před okolím. Jakmile se ukáže, že jste něco pokazila, leknete se a ihned se snažíte najít si obětního beránka, na kterého svalíte vinu.

A kdo je většinou nejblíže po ruce? Samozřejmě je to váš partner. Po slovech: „Proč jsi ten dárek nevzal, když jsi odcházel poslední?“ je vám hned líp. Vždyť o tom dárku také věděl, tak v tom jede s vámi a odpovědnost už není jen na vás. Ale je to tak správně? Nesvádějte vinu na druhého To, že žijete s mužem, neznamená, že přestanete být samostatným člověkem.

Kdysi jste přece také řešila vše sama a když jste udělala chybu, nadávala jste jen sama sobě. Chcete vzít oslavenci dárek? Tak se o to postarejte sama, nebo zkontrolujte, jestli to udělal ten druhý. Pokud vám tedy muž neřekne, že se o to postará sám a tím na sebe bere zodpovědnost.

Ale neobviňujte ho proto, abyste

odvrátila kritiku od sebe, když víte, že máte stejnou vinu jako on. Rozdělte si povinnosti Co s tím? Je dobré, pokud si dopředu rozdělíte své povinnosti, kdo se o co postará. To se vyplatí například u balení věcí na dovolenou, ale i při péči o domácnost, rodinu a povinnosti ve vztahu.

Jeden si třeba vezme na starost peníze a druhý plánování výletů. Každému by jeho funkce měla vyhovovat. Pokud však přesto něco spletete, smiřte se s tím a zachovejte se jako moudrá žena, která dokáže nést svou část viny.

Zkuste se uklidnit

O meditacích má mnoho lidí zkreslenou představu. Mají pocit, že to je něco, co je příliš složité a nepochopitelné. To je ale veliký omyl. Každý na světě byl někdy v meditaci. I vy! Zdaleka to není tak složité, jak si myslíte.

Když například koukáte někdy „do blba“ jste právě v meditaci. Jde jen o to, se dostat do tohoto stavu cíleně a s určitým záměrem.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden