Umíte udržet tajemství?

Až se zas budete chtít někomu s něčím svěřit, vše si raději důkladně promyslete. Jen třetina kamarádek totiž dokáže tajemství neprozradit…

 

Co vás napadne jako první, když se řekne tajemství? Muži si představí něco tajemného až záhadného. Pro ženy je tajemství úzce spjato s důvěrou a přátelstvím. Najdou se ale i ti, kteří si vybaví především něco zakázaného, ať už je to čokoláda nebo tajný milostný poměr.

Podle psychologů má téměř 90 procent mužů a žen minimálně jedno velké tajemství před svým parterem. Nejčastěji tajíme věci týkající se nás samotných a naší rodiny.

Co tajíme nejvíc?

Muži jsou větší tajnůstkáři než ženy. Nejčastěji tají věci týkající se osobních vztahů, peněz, lásky, práce, ale také sexu či minulosti. Na druhou stranu o svém zdraví mluvíme bez rozpaků. Ženy dokážou tajemství udržet poměrně dlouho.

Víc než polovina udrží tajemství celé roky a více než třetina tajemství nevyzradí nikdy. Zdá se dost, ale vezměte si, že 70 procent vaše tajemství pošle dál.

Komu se svěřujeme?

Nejčastěji partnerům a celoživotním kamarádkám. Muži raději vyslechnou své okolí, než aby se sami svěřovali. Nejčastěji se svěřujeme s čímkoliv, co se týká partnerských vztahů, lásky a osobního života. O soukromí, touhách, snech, slabostech, svých kilech, o tom, co nás čeká.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden