Moje šťastná hvězda

Upřímná „šlechtična“, která pro divadlo vyloženě dýchala

Moje šťastná hvězda

Mnoho lidí se jí bálo, protože se s nikým moc nepárala. Kdo ale Jaroslavu Adamovou poznal důvěrněji, obdivoval ji pro její herecké mistrovství i poněkud nevšední postoje.

JAROSLAVA ADAMOVÁ (†87) o sobě prohlašovala, že rozumu naslouchá víc než srdci. Ale na jevišti se měnila v živel, který zvládl jakoukoli postavu. Do soukromí ale pustila jen ty nejbližší…

Dokázala být ironická, až z ní šel strach. Kdo ale Jaroslavu Adamovou (†87) znal, věděl, že stejně tvrdá dokáže být i k sobě. Byla taková i ke svým studentům na konzervatoři, na což vzpomíná také jeden z jejích žáků, Jan Čenský (62).

„Pamatuji si na ni jako na skvělou, byť nekompromisní a někdy až drsnou profesorku. Kdykoli jsme viděli po schodech stoupat její rudé vlasy, začali jsme se třást, co zase vymyslí. Měli jsme před ní takový respekt, že její

Zbývá vám 91% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden