Utopil se v den svých 23. narozenin

Když táta Miroslav Horníček natáčel Dva písaře, jeho syn Jan ve stejnou chvíli jen o pár desítek metrů dál umíral.

Kdo by si nepamatoval úžasný herecký koncert Miroslava Horníčka a Jiřího Sováka v legendárním seriálu Byli jednou dva písaři? Možná ale nevíte, že během jeho natáčení postihla prvního jmenovaného děsivá tragédie. Jen pár metrů od místa, kde právě natáčeli, přišel o život jeho jediný syn.

Kdo znal dobře Miroslava Horníčka (1918–2003), věděl, že se od mnoha kolegů komiků přece jenom v jedné věci liší. Měl nekonečný smysl pro humor i v civilním životě. Svědčí o tom třeba způsob, jak se seznámil se svou životní láskou – manželkou Bělou.

Biletářka vzkaz předala

Vyhlášená krasavice mu padla do oka, když procházel kolem fronty čekající na lístky na večerní představení do Národního divadla. Zaběhl rychle do šatny pro tužku a papír a za chvíli už tiskl do ruky biletářce lístek, který měla za úkol sličné slečně

Zbývá vám 83% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden