Už ani kilo navíc

Máte dost pohybu, jíte rozumně, a stejně bojujete s váhou? Někdy se zdá, že je vše marné. Stačí ale udělat pár změn, které pro vás mohou být klíčové.

Že nemáte moc často mlsat nebo si dopřávat každý den brambůrky u televize, je asi všem jasné. Nejen špatná životospráva a nedostatek pohybu ale můžou stát za tím, že jde váha nahoru. Nejčastějších příčin je několik.

Vyspěte se

Stresujeme se všichni a nepříjemné pocity pak zaháníme nezdravým jídlem, které nám krátkodobě udělá dobře na duši. Jednou za čas to nevadí, nesmí se to však stát pravidlem.

Více kalorií, než je potřeba, konzumují také nevyspalí jedinci. Pokud spíte méně než šest hodin, tělo produkuje víc hormonu hladu, a naopak snižuje hormony pomáhající s pocitem nasycení. Jídlem si také kompenzují nedostatek energie, kterou by jinak nabrali spánkem.

Dejte si bílkoviny

Jídelníček, ve kterém chybí dostatek bílkovin, způsobuje nedostatek energie. Nejlépe je doplníte konzumací libového masa, vajec, mléčných produktů a luštěnin.

Odměnou vám bude delší pocit zasycení. Díky vyváženému jídelníčku tělu nebude nic chybět a nebude vás honit mlsná. Pro zdravé hubnutí je také potřeba doplnit hořčík, který aktivuje trávení a lepší vstřebávání živin.

reklama
reklama

Komentáře