Moje sladké tajemství

Už od čtrnácti let ji pronásledovala smrt!

Své srbochorvatské kořeny, kterým zřejmě vděčí za exotickou krásu, nemůže Yvetta Blanarovičová (55) rozhodně zapřít. Vždycky a všude vyčnívala, ať už nevšedností nebo talentem. Už od dětství měla herečka ráda společnost lidí a dobrou zábavu, není tak divu, že jí rušný život v rodině s pěti členy naprosto vyhovoval.

Známá herečka jí předpověděla narození syna.

Co víc, Blanarovičová ho, jak sama mnohokrát přiznala, velmi milovala. Jak už to tak ale bohužel bývá, žádné štěstí netrvá věčně. Z velké rodiny nakonec zbyla jen ona s maminkou. Bolest však herečka úspěšně mnoho let skrývá za úsměvy.

Zabil ho skok padákem Tatínek v rodině herečky údajně příliš nefungoval, všechno tak bylo na její mamince, která ale pracovala jako zdravotní sestra a byla víc v práci nežli doma. O Yvettu se tak starali její bratři.

Měla k nim proto velmi blízko. Milovala je oba dva, více si však rozuměla s mladším Karolem (†17). „Bráška Karel miloval hory a rád lyžoval. Pak si ale oblíbil parašutismus,“ vzpomínala herečka. Ten se mu stal osudným.

Za chvíli dobrodružství zaplatil chlapec svým životem. Přijednom ze seskoků se mu neotevřel padák. Neměl žádnou šanci přežít. Yvettě bylo tehdy čtrnáct let a kromě tragické smrti bratra se musela vyrovnat také s následným rozvodem rodičů. Našel si jinou partnerku Otec, který byl pro budoucí hereckou hvězdu vždy velkým hudebním i pěveckým vzorem, si našel novou partnerku a jakoby pro něho všechno ostatní přestalo existovat.

Nepřišel dokonce ani na pohřeb svého zesnulého syna! Smrt bratra Yvettou Blanarovičovou hluboce otřásla a výrazně ovlivnila její další život. Přiznala, že se cítila na tu strašlivou bolest sama, zároveň se ale také bála o svou maminku, aby ji kruté rány osudu nesrazily na kolena.

Jako blesk z čistého nebe Poté, co tatínek zmizel z hereččina života, přilnula ještě více k mamince a staršímu bratrovi Albertovi (†44). Z pětičlenné rodiny tak zůstali už jen oni. Bohužel ne na dlouho. Blanarovičová studovala i přesto, že se jí po mamince a rodném Slovensku strašně stýskalo, na konzervatoři v Praze.

Zdálo se, že štěstěna se k začínající herečce otočila zase čelem. Jenže osud se zřejmě rozhodl, že bolesti a utrpění ještě nebylo dost a udeřil znovu. Starší Albert odešel do cizineckých legií. Když se po čase vrátil, zjistili u něho lékaři rakovinu plic. Vědom si toho, že je pro matku i pro sestru životní oporou, nevzdával se a s krutou diagnózou se statečně pral.

Bojovat s nemocí dokázal nakonec ale jen půl roku. Ani tvrdá nátura, kterou Yvetta dostala do vínku od svých předků, jí nebyla v tuto chvíli platná. Tolik utrpění nemohla unést. „Ani nevím, kudy mi tenkrát přilétala životní síla.

Všechno teď bylo na mně,“ svěřila se herečka. Přišla o bratry a získala sestru Blanarovičová o otci příliš nemluví, přesto se veřejnost před časem dozvěděla, že se oženil celkem sedmkrát. Se svými manželkami měl mít údajně také děti, kolik jich ale celkem mohlo být, Yvetta vůbec netuší. Tato skutečnost zůstane asi navždy obestřena tajemstvím. Nicméně dva roky po smrti Alberta přišel Blanarovičové email od nevlastní sestry Saši (40). Herečka uvedla, že neměla o její existenci ani ponětí, ale zpráva ji velmi potěšila.

Saša, otcova nejmladší dcera, chtěla Yvettu informovat, že její otec je vážně nemocný a umírá. Společně ho pak navštívily a popovídali si. Druhý den zemřel. Od té doby se sestry i s maminkou Yvetty pravidelně vídaly.

Herečka často říká, že jí odešel otec i milovaní bratři, vrátila se jí však sestra. Řada detailů z minulosti tatínka herečky zůstane ale asi už navždy zahalena tajemstvím..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden