Už vás nebaví hrát druhé housle?

Že jste už unavená z toho, jak se pořád obětujete pro druhé? To vy jste ale přece ten nejdůležitější člověk vašeho života! Chcete udělat změnu?

Jsou lidé, kteří říkají, že je šťastnými dělá štěstí druhých. Ještě víc z nás je těch, kteří plní očekávání druhých, což vychází z původní rodiny. Být hodnou dcerkou, co nezklame své rodiče… Také tuto roli tak důvěrně znáte?

Vystupte z role služky

Dovolit sama sobě to, co si zasloužíte, neznamená být sobec. Vaše okolí vám zrcadlí to, jak sama k sobě přistupujete. Vy sama byste se k sobě měla chovat tak, jak si přejete, aby se ostatní chovali k vám.

Zkuste si během dne najít čas na něco, co vás dělá šťastnou, co máte ráda, ať už je to cokoli. Nemusíte se z toho nikomu zpovídat. Další důležitou radou k tomu, aby se vám žilo lépe ve vlastním životě, je schopnost rozlišit, kdy říct ano a kdy ne.

Říkejte pravdivě ne, když to tak cítíte, a ano, když je třeba říci ano. Je třeba to rozlišovat. Být šťastná je otázkou tréninku. Nevzdávejte to, nespokojte se s rolí služky a zcela cíleně odmítejte žít životy druhých.

Po čem toužíte vy sama?

Narodila jste se proto, abyste byla šťastná. Žít dlouhodobě životy druhých namísto svého je časovaná bomba. Vaše štěstí se postupem času vytrácí, přichází únava, nepohoda, nechuť k životu, deprese nebo jiná fyzická nemoc.

Citlivě reagujete na potřeby svého partnera a dětí, ale jak často si děláte starost s tím, co potřebujete vy sama? Kolikrát se zeptáte sama sebe, co vás dělá skutečně štastnou? Vězte, že co neprožijete právě teď, to už nebudete mít příležitost zopakovat.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden