Úžasný muž, se kterým není lehké žít

Originální, vtipný, nadaný. Takový je vizovický rodák Bolek Polívka (69), herec, mim, principál, dramatik a scenárista. Jeho největší obava z dětství byla následující: k smrti se bál, že rodiče budou chtít emigrovat.

„Já byl zamilovanej do Vizovic, asi jako každé dítě do svého prostředí. Neuměl jsem si vůbec představit, že bych se stěhoval jinam. Ale naši chtěli do Kanady za mým bratrem, který byl o patnáct roků starší než já,“ svěřuje se umělec se svou noční můrou.

To se naštěstí nestalo, Bolkovi by to bývalo patrně utrhlo srdce, tak své Vizovice miloval. Jeho tatínek byl prý mimořádně vtipný, což syn evidentně zdědil po něm. Jednou se tátovi svěřil s tím, že by sice rád byl hercem, ale cožpak je Polívka jméno pro herce? Otec se rodového jména zastal.

Řekl synovi, jen ať si ho ponechá, bude pak mít reklamu na každém

Zbývá vám 81% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama