Uzavřete svou minulost

Každý člověk si s sebou životem táhne balvan své minulosti, svých nezpracovaných prožitků. A to i ten, který měl šťastné dětství i dospívání a proplouval životem tak, že se mu negativní zážitky vesměs vyhýbaly.

Každý tak má své ukryté kostlivce ve skříni, a je třeba je vytáhnout na světlo, oprášit a vrátit je tam, kam skutečně patří. Tou skříní, kterou musíte otevřít a provětrat, je vaše podvědomí. Tam se ukládají všechny naše nezpracované negativní zážitky.

Podvědomí vše uchová

Máte v něm zapsané situace, kdy vám někdo ublížil. Kdy jsme něco udělali či neudělali. Řekli či neřekli. Ale také to, kdy jste naopak vy ublížili někomu jinému. To vše se hromadí ve vašem podvědomí a brání vám ve šťastném životě.

Představte si, že to jsou kameny naskládané v příručním vozíku, který stále taháme s sebou. A který vás brzdí a zatěžuje.

Zbavte se všeho

Je třeba ty kameny jeden po druhém vytáhnout z vozíku, podrobně prozkoumat a nechat je rozpustit, zmizet Nebojte se přitom nechat pracovat emoce, klidně se vztekejte, křičte, plačte. Prožívejte konkrétní situaci několikrát nejen přesně tak, jak se kdysi stala, ale i tak, jak se podle vás stát měla nebo mohla. Rozeberte si ji ze všech úhlů chladným rozumem. Uvědomte si, co vás na tom nejvíce zasáhlo a proč.

Odpusťte - a je uklizeno

Zbývá poslední krok. A tím je odpuštění. Jen pokud viníkovi, sobě nebo druhému, zcela a bez výhrad odpustíte. Zbavíte se tím zátěže docela. Takto se postupně probírejte všemi ostatními situacemi a problémy, které vás v životě poznamenaly. Je to zdlouhavý proces, trvá minimálně několik měsíců. Ale výsledek stojí za to.

reklama
reklama